четвер, 31 грудня 2015 06:35

2,5 кілограма бананів з'їдає за раз шимпанзе Тоні

Автор: Сергій Старостенко
  Працівниці Київського зоопарку подають мавпам їстівні листівки — на змащений медом картон діти наліпили горіхи й сухофрукти
Працівниці Київського зоопарку подають мавпам їстівні листівки — на змащений медом картон діти наліпили горіхи й сухофрукти

— Мам, моя открытка должна обезьянкам больше всех понравиться. Хоть и не сильно старался, но получилось очень красиво, — говорить матері 5-річний Сергій Кваша в столичному зоопарку. 27 грудня разом із батьками прийшов готувати листівки для мавп.

На столах у холі розкладені сухофрукти, соняшникове й гарбузове насіння, горіхи та родзинки. Поряд стоїть літрова банка меду. Працівниця зоопарку розсаджує дітей за столи. Роздає кожному одноразові гумові рукавички й картонні листівки. На них зображені ялинки, метелики, равлики й ведмеді. Діти змащують малюнки медом. Викладають насінням і горіхами.

– 2016-й буде Роком мавпи, — розповідає дітям провідний зоотехнік відділу "Примати" 40-річна Ольга Янчук. — Щоб у нас все вдавалося, треба символів наступного року задобрити. В нашому зоопарку їх 35.

Працівниці звіринцю несуть листівки у вольєр до капуцинів. Вони наввипередки хапають подарунки. Залазять із ними на дерева. Вожак — найбільший капуцин — відбирає листівки у двох мавп і кидає на землю.

— У цих тварин — жорстка ­ієрархія, — кажє Ольга Янчук. — Вожак спочатку бере їжу собі, а потім розподіляє між іншими. Якщо хтось намагатиметься вхопити шматочок першим, може вкусити. Капуцини дуже запальні. Швидко бігають. Гарно стрибають гілками. Полюбляють перепелині яйця, борошняних хробаків і горіхи. Яйце розбивають і випивають. На відміну від інших мавп, горіхи не розкушують, а розбивають. Коли їх тільки привезли і дали горіхи, почули в клітці голосний стукіт. Виявилося, капуцини били горіхами об підлогу й стіни, щоб їх розкрити.

Найменший капуцин підбирає з підлоги листівку. Сідає з нею біля вікна. Віддирає сухофрукти пальцями й злизує мед.

— Він народився в неволі, — каже працівниця. — Йому вже два роки, але й досі любить сидіти в мами на спині. Коли тварин переводили сюди з літнього вольєра, сам іти не хотів — переїхав на мамі.

Жінки несуть листівки двом гібонам. Мавпи беруть їх лапами. Їдять вгорі на гілках.

— Гібони люблять ­хапати наших працівників за волосся, — розповідає Ольга Янчук. — Коли до них заходить хтось в окулярах, намагаються зняти їх і приміряти, можуть вкрасти.

Шимпанзе Тоні через годівницю опускають йогурт у пластиковій коробці, з десяток помідорів і печених картоплин. Шимпанзе бере йогурт і швидко відкриває його. Занурює палець і облизує. За хвилину коробка пуста.

— Тоні найбільше подобається йогурт, — каже ­Ольга. — Він важить ­кілограмів 250. До нас привезли 1999-го з Німеччини. Тоні 41 рік. Якщо перевести на людський вік, то має 82 роки. Годуємо його 4–5 разів на день. Снідає ­овочами, полуднує печеною картоп­лею, на обід має горохову кашу й хліб з повидлом, вечеряє фруктами. Найбільше любить банани. За раз може з'їсти 2,5 кілограма. Взимку даємо йому цибулю й часник для зміцнення імунітету.

Тоні хапає однією лапою чотири помідори, другою — п'ять картоплин. Сідає на дерев'яній підставці спиною до відвідувачів. Киває до високого чоловіка.

— Что — даже спокойно поесть не дают? — сміється той. — Мне это тоже не понравилось бы.

За кілька хвилин мавпа доїдає помідори й береться за картоплю. Обчищає шкірку, потім відкушує.

— Тоні любить дивитися телевізор, — говорить Ольга Янчук. — Сідає на колесі й годинами дивиться передачі про тварин і музичні канали. Інколи допомагає працівникам прибирати у своїй клітці. Беремо ганчірку й показуємо, як витирати скло. У Тоні виходить не гірше, ніж у людей.

Зараз ви читаєте новину «2,5 кілограма бананів з'їдає за раз шимпанзе Тоні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути