– Влітку 1958 року до мого батька Омеляна Коваля, що проживав у Брюсселі, навідався гість, – згадує Зенон Коваль, 67 років. – Вуйко Степан приїхав на Всесвітню виставку Експо – ту саму, в рамках якої в місті відкрили знаменитий Атоміум. Мені тоді було неповні 4 роки. Батьки наказали нічого не розповідати про гостя, з ним навіть не фотографувалися. Моїй сестрі, на рік старшій Зореславі, вуйко Степан подарував плюшевого песика. А мені – ведмедика, якого я назвав Місьо.
Омелян Коваль (1920–2019) – уродженець Прикарпаття, був членом проводу Організації українських націоналістів. А загадковий гість Ковалів – Степан Бандера (1909–1959), провідник ОУН. Восени наступного року його знайшли при смерті біля помешкання в Мюнхені. Пізніше виявилося, що Бандеру вбив агент КДБ Богдан Сташинський.
Зенон Омелянович пішов стопами батька. Працював послом франкомовних урядів в Бельгії, дипломатом у Чехії, В'єтнамі, Тунісі та Польщі. Кар'єру завершив при ЮНЕСКО й ОЕСР у Парижі.
– Місьо – мій талісман, – каже. – Ведмедик від Степана Бандери супроводжував мене упродовж усієї дипломатичної кар'єри. Минулого тижня моя подруга Надійка Ткачук із Англії прислала для нього нову одежу – в кольорах українського прапора. Тож нехай Місьо тепер стане талісманом для всіх захисників України.
Щоб регулярно читати всі матеріали журналу "Країна", оформіть передплату ОНЛАЙН. Також можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу".
Коментарі