понеділок, 22 серпня 2011 15:33

Спіть вісім - дев'ять годин, не менше. Сон - найкращий лікар

  Василь НЕЦКО, 34 роки. Тренер із фітнесу й культуризму, художник. Чемпіон України з культуризму 2003 та 2004 років, чемпіон Європи-2007. За освітою – майстер різьби по дереву. Має незакінчену медичну освіту. П’ять років жив у Великій Британії. Працював будівельником, стриптизером, помічником кухаря, охоронцем у аеропорту Хітроу, інструктором у спортзалі.  У липні 2011-го в приватній тернопільській галереї ”Бункермуз” презентував виставку абстрактних картин ”Хаос сьогодення”. Одружений. Має півторарічного сина. Живе в Тернополі
Василь НЕЦКО, 34 роки. Тренер із фітнесу й культуризму, художник. Чемпіон України з культуризму 2003 та 2004 років, чемпіон Європи-2007. За освітою – майстер різьби по дереву. Має незакінчену медичну освіту. П’ять років жив у Великій Британії. Працював будівельником, стриптизером, помічником кухаря, охоронцем у аеропорту Хітроу, інструктором у спортзалі. У липні 2011-го в приватній тернопільській галереї ”Бункермуз” презентував виставку абстрактних картин ”Хаос сьогодення”. Одружений. Має півторарічного сина. Живе в Тернополі

Культурист Василь Нецко радить, які вправи корисні людям різних професій

Офісним працівникам раджу більше пити чистої води. Люди, які багато рухаються, очищають організм через шкіру – з потом. Дорогою на роботу добре вийти з транспорту на зупинку­дві раніше, щоб запустити ­серцево­судинну систему. Аби мати настрій для прогулянки, зранку в душі покричіть, голосно заспівайте.

Програмісти, комп'ютерники, які постійно в монітор дивляться, мають проблеми з кровообігом у голові. ­Приходять до мене й кажуть: "Розмасажуйте, там у мене солі в шиї". Через постійне напруження в шийному відділі ущільнюються тканини, це перекриває доступ крові до мозку. Звідси головний біль, мігрені, "мушки" перед очима. Для такої категорії є три прості вправи "так­так", "ні­ні" і "ай­я­яй" – кивки вперед, у боки і повороти голови вліво­вправо. Почати треба з 20. Потім робити кілька разів на день по 20. Добре час від часу біля відкритого вікна масажувати скроні й вуха з холодною водою.

Приходить до мене на масаж жінка – директор фірми. 28 років, а вже проблеми з ногами через постійне ­сидіння. Тільки починаю масажувати, вона: "Ой­ой, ­легше". Є вправа, щоб цього не траплялося – ставите під стіл ящик заввишки 10 сантиметрів, упираєтеся в ­нього ­носком ноги і кілька разів піднімаєте до цього рівня ­п'ятку. Потім так само другу ногу. Циркуляція крові відновиться, і на вечір ноги свіжі. Для жінок, які планують народжувати, ­добре робити вправу на внутрішню частину стегон – із зусиллям зводити і розводити ноги.

Заробітчанки в Україні дозволяють собі розслабитися – ходять до мене в салон на Spa­процедури. А за кордоном працюють не знати по скільки годин на день, та ще й у суботу й неділю. Я раджу, коли прийшли додому, не включати телевізор і не перейматись чиїмись плітками. Якщо вже працюєте цілий день – дайте організму відпочити. Зробіть контрастний душ. Якщо живете з подружкою – помасажуйте одна одній стопи, шийний відділ. Півгодини погуляйте на свіжому повітрі, й у ліжко. Спіть 8–9 годин, не менше. Сон – це найкращий лікар. Ідеально, якщо і вдень є можливість хвилин зо 20–30 передрімати.

Депутатам раджу активно займатися сексом. Це ж переважно чоловіки за 40. На роботі сидять, містом пересуваються машиною – руху в області тазу нема. Прийшов, контрастний душ прийняв – і до справи. Депутати ще мають таку проблему: на кожному з прийомів мусять випити. 100 грамів не зашкодять. Але після того зранку добре облитися холодною водою і хоч кілька разів присісти.

Водії­далекобійники хай напружують сідниці. Наш зад – це депо, де зберігаються запаси енергії. Напружуєте сідниці – енергія по всьому тілу розходиться. Тиждень поробите таку вправу по 40–70 разів на день, подружка одразу скаже: "Ти якийсь не такий". Бо воно дуже добре на потенцію впливає. Так само можна напружувати руки, груди, спину.

На будові сам працював. Раз мав завдання 12 тонн піску за тиждень відрами винести на третій поверх. Після того плечі, хребет і руки місяць боліли. Якщо такі навантаження постійні, то скелет починає сипатися. Головне – хребет врятувати: трохи попрацювали, знайдіть дерево і на гілці повисіть, щоб хребет розтягнувся. Натруджені зв'язки краще не перемотувати нічим, а помасажувати 15 хвилин під струменем гарячої води. Наступного дня будуть як нові.

Священики могли б досягати хороших результатів у спорті, бо вміють концентруватися на молитві й тривалий час медитувати. Американський священик Майк Франкос колись був у п'ятірці кращих культуристів планети, хоча почав тренуватися пізно, а виступав, коли мав під 40 років. Український священик – це майже завжди дядько з пузом. У тренажерному залі присутність батюшки не сприйняли б. Але ж можна займатися вдома. Наприклад, фітболом – вправами з великим надувним м'ячем. Мій колишній тренер Олександр цікаву техніку придумав. Наповнюєте цей м'яч водою і тягаєте його. Піднімаєте, присідаєте з ним. Лягаєте на спину і перекачуєте по собі. Працюють одночасно багато м'язів і травми неможливі.

Шахтарям додаткових фізичних вправ не потрібно. Їм би десь ближче до сонця диханням зайнятися. ­Дихання за методом Бутейка дуже корисне: спочатку однією ніздрею вдихаєте, потім – іншою. Втягуєте повітря – й різко видихаєте. Потім вдихаєте – і випускаєте його якнайповільніше. Так зміцнюються легені та ­м'язи киснем наповнюються. Це допомагає їм швидше відновлюватися.

Викладачкою була моя мама. Завжди скаржилася на спину, бо довго сиділа за зошитами. Щоб розім'яти її, найкраща вправа "Кіт пролазить під парканом". Сідаєте навкарачки й прогинаєте спину – вперед, назад. Хребет працює від початку аж до копчика.

Теперішні вчительки ніби тягнуться до Європи – елегантно одягаються, туфельки на підборах. Але в Європі трохи не так. У Лондоні бачу – їде в метро жіночка стильна. Спідничка, плащик, а на ногах кеди. Туфлі в сумці. Коли буде треба, перевзується.

Для спортсмена найгірше – зупинка в прогресі. ­Качаєшся – а м'язи більше не ростуть. Одразу зневіра з'являється, а там і до депресії недалеко. Раджу переключитися на інший вид спорту – поплавати, в теніс пограти. За два місяці знову повернутися до основного – ­результат ­прийде.

Коли дивлюся на даїшників, придумую купу вправ. Можуть бігати від поста до поста, передавати жезл як естафетну паличку. Можуть сісти один навпроти одного, торкаючись ступнями, і перетягувати свою палицю туди­сюди – спина зміцнюється. Можуть присідати, від машини віджиматися.

 

Розводжу руки й кручуся за годинниковою стрілкою

Про комплекс вправ "Око відродження" мені у Великій Британії розповіли. То давня тибетська практика, в Європу її привіз один британець. Практикую сім років і завдяки цьому скрізь устигаю – і в спорті, і в сім'ї, а тепер ще малювати почав. Стартував із повторення вправ по шість-сім разів, потім потроху додавав. Ідеально дійти до 21 разу. На всі вправи вистачає півгодини на день. Перед початком треба заспокоїти думки, щоб нічого не відволікало. Наприкінці подякувати Всесвіту за енергію

1. Розводжу руки й кручуся за годинниковою стрілкою. Якщо бачили по телевізору фільм про східні народи – там цей рух у танці відтворений. Вони годинами можуть крутитися. Таку ж вправу космонавти роблять. ­Здається, що енергія тримає в повітрі й ногами землі майже не торкаєшся. Потому відчуваю ніби захисний купол навколо себе – ніякі порчі, вроки ніколи не чіпляються.

2. Піднімаю ноги й голову, лежачи на спині. Вдих на підйомі, видих на опусканні. Добре розтягуються м'язи й хребці одночасно в найнижчій і найвищій точках хребта. ­Після шести-восьми занять стаєш працездатнішим

і повороткішим.

3. Стоячи на колінах, зводжу лопатки й закидаю голову назад. Розпрямляю плечі – голову вперед, торкаючись підборіддям до грудини.

Дуже допомагає тим, хто часто має головний біль. Знімає втому, бо вона накопичується в шийному відділі.

4. Сидячи на підлозі, ставлю руки позаду себе й, опираючись, піднімаю таз. Напружуюся – вдих, розслаб­ляюся – видих. Після цього легше дихається, а це – основа життя.

5. З упору лежачи піднімаю зад, потім, розслабившись, прогинаюся вниз. Добре розробляє нижню чакру. Чоло­віки за 40 кажуть, що після цієї вправи повертається сексуальна енергія.

6. Втягування живота й ­сідниць з підйомом ребер. Потім швидко згинаєтеся і видихаєте зі звуком "ха-ах". Цю вправу не роблю й не всім раджу. Вона – для тих, хто хоче відмови­тися від звичайного життя й наблизитися до Бога. ­Піднімає енергію з нижньої ­чакри по хребтовому стовпу ­вгору. Це сприяє погашенню сексуального бажання, зника­ють ­думки про матеріальне.

 

Зараз ви читаєте новину «Спіть вісім - дев'ять годин, не менше. Сон - найкращий лікар». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути