Ексклюзиви
Середа, 09 вересня 2020 11:10

Хочеш зробити дівчині подарунок – перепиши на неї хату

У гарем не беруть жінок із татуюванням

Малювати на тілі почала у 7–8 років у піонерських таборах. Усі вожаті хотіли, щоб я їм щось зобразила фломастером. Для них це був антисовок.

Конкурс у художню школу був 100 дітей на місце. Мене взяли. Зараз одногрупників частіше бачу по телевізору, ніж на зустрічах випускників.

У Хорватії люди творчих професій можуть вижити. У нас це майже нереально. В середньому картина коштує 3 тисячі гривень, при цьому саме полотно – 500.

Працювала графічним дизайнером, розробляла бренди, логотипи. Зараз цей бізнес у занепаді. З початком війни все гостріше відчувається інтелектуальна деградація. Навіть зовнішня реклама відрізняється одна від одної хіба примітивізмом.

  Галина ЛУНЬКО, 40 років, тату-художниця. Народилася 8 жовтня 1979-го в Києві.  Про батьків не розповідає. Закінчила державну художню школу імені Тараса Шевченка. Жила й працювала графічним дизайнером у Хорватії, член спілки художників цієї країни. Має в Києві студію дизайну ”25-й кадр” і салон ”Тут б’ють тату”. Розлучена. Донька 21-річна Анастасія – майстриня тату в Ірландії. Любить готувати. Улюблена книжка ”451 градус за Фаренгейтом” Рея Бредбері, фільм – ”Матриця” братів Вачовських
Галина ЛУНЬКО, 40 років, тату-художниця. Народилася 8 жовтня 1979-го в Києві. Про батьків не розповідає. Закінчила державну художню школу імені Тараса Шевченка. Жила й працювала графічним дизайнером у Хорватії, член спілки художників цієї країни. Має в Києві студію дизайну ”25-й кадр” і салон ”Тут б’ють тату”. Розлучена. Донька 21-річна Анастасія – майстриня тату в Ірландії. Любить готувати. Улюблена книжка ”451 градус за Фаренгейтом” Рея Бредбері, фільм – ”Матриця” братів Вачовських

Донька має тату-студію в Дубліні. Порадила зайнятися цим бізнесом у Києві. Модно й більш-менш рентабельно.

Коли бралася за тату, не мала на собі жодного. Зараз є на руці – зробила сама. Інші хочу, щоб набила донька. Не довірюся іншому майстру.

Часто сняться картини, цілі анімаційні повнометражки. Головне, як тільки прокидаєшся, замалювати їх. Із того вдається реалізувати 2–3 відсотки. Іноді сни повторюються – не втілені в життя картини з'являються знову. Іноді з донькою бачимо синхронні сни. Напередодні карантину обом наснилося, що довго не зможемо побачитися. Так і вийшло.

Дітям до 18 років не роблю татуювань. Заборонила б на рівні закону набивати до 25 років – доки сформується особистість.

Не роблю тату на статевих органах і обличчі.

Намагаюся розвіяти стереотип, що татуювання б'ють наркомани. Воно робиться довго, скрупульозно. Потрібно добре виспатися, поїсти і вже тоді братися до роботи. Не буває такого, що хтось спонтанно забіг набити абищо. Усе планується. За добу до процедури не можна вживати алкоголю, бо блокується нервова система й анестезія не бере. На сеанс раджу вдягатися простіше, бо можна забруднитися.

На родимих плямах і родимках наколок не роблять.

Відмовляю від безглуздих татуювань. Бо це на все життя. На відміну від чоловіків, у жінок багато тупих наколок. Набивають квіточки, але не знають, що цим хочуть сказати. Часто просять покращити невдалу роботу. Щоб виправити, треба добре помучитися.

У нас тату засуджують, а безглузді канони краси, які пропагує інстаграмна мода – ні. У парку гуляють молоді матері – усі на одне лице. Силіконові губи, широкі брови, 3D-вії. Такий самий вигляд мають працівниці державних установ. Часом хочеться спитати: до якої субкультури вони належать? Раніше думала, що дівчата мають спонсорів, які оплачують цей недешевий тюнінг. Виявилося, що більшості гроші на це дають батьки.

На одному тату-фестивалі з'ясували, що на сотню майстрів лише 20 уміють малювати і тільки один відсоток – професійні художники.

Відроджую українську етносимволіку. В татуюваннях символи такі ж важливі, як і у вишивці. Запитую клієнта, чи він первісток у сім'ї, чи одружений. Якщо хоче орнамент, цікавлюся, з якого регіону родом. Якщо в чоловіка набитий жіночий символ, можу зробити зауваження.

Для жінок є універсальні символи. Наприклад, вісімку як знак безкінечності били ще за Трипілля. Означала продовження роду. Лунниця теж символізує дітородіння. Зображення можна доповнити. Бо тату має бути індивідуальне. Однаковість – це ширпотреб.

Жартую, що для дівчат татуювання має великий плюс. Із ним у гарем не заберуть. Там заборонено.

Люди б'ють тату, які їх не відображають. Приміром, чоловіки просять обладунки або щось патріотичне, а насправді є ватниками. Або навпаки – чоловік, який багато досяг у житті, хоче смішне звірятко.

Ієрогліфи виглядають загадково. Хтось не хоче бити рідною мовою "Я люблю своє місто", а відображає іншою. Це ніби зменшує кількість дебільних запитань. Але треба бути впевненим, що ієрогліф означає. Буває, виб'ють гарну каракулю, а значить вона – розморозити холодильник.

Бити імена коханок – ідіотизм. Хочеш зробити дівчині подарунок – перепиши на неї хату. Це красномовніше свідчитиме про почуття. Прагнуть демонстративно на всю руку набити "Тетяна". А що буде, коли з'явиться Марина чи Світлана? Один пожартував: "Якщо наб'ю "Свєта", то всі наступні будуть Свєтами".

Багато хто робить перше тату у 50. Це якраз той вік, коли треба починати – діти виросли, кар'єра збудована.

Зараз ви читаєте новину «Хочеш зробити дівчині подарунок – перепиши на неї хату». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі