вівторок, 22 січня 2013 18:29

"Червоний диплом потрібен лише щоб заспокоїти батьків, справити враження на тещу й заповнити місце на візитівці"

 

Міністр соціальної політики 37-річна Наталя Королевська загубила на вулиці Луганська диплом про закінчення Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Про це дізнався з міліцейських зведень та 14 січня повідомив у своєму Facebookнародний депутат Геннадій Москаль, 62 роки. Наголошує, що Королевська звернулася в міліцію після призначення її міністром і саме тоді, коли треба було подавати документи у відділ кадрів. Інтернет заповнили жарти, як-от: "Головне управління МВС України розкрило справу по "гарячих слідах". Диплом був загублений на кафедрі, де викладає проффесор Янукович"

Слово "диплом" – від ­грецького  – "складений вдвоє ­аркуш" – в українській мові означає передусім "документ про ­закінчення вищого навчального закладу".

"Ксива", "корочка" – у молодіжному сленгу.

Розрізнення дипломів на "­синій" і "червоний" – тобто звичайний і з відзнакою – з'явилося в радянські часи. Цей документ мав два різновиди палітурки: ­темно-синя – для звичайних дипломів і червоно-бордова – з відзнакою. Останній видавали ­студентам, у яких середній бал за випискою з диплома був ­вищий за 4,75, і не було трійок. Після 1999 року дипломи в формі книжечки ­замінили ламінованими пластинами. Отже, такий диплом уже не є "складеним удвоє ­письмовим документом".

Гонитва за "червоними" дипломами породила жарти серед студентів-невідмінників:

"Краще мати червону морду і синій диплом, ніж синю морду і червоний диплом".

"Червоний диплом потрібен лише щоб заспокоїти батьків, справити враження на тещу й заповнити місце на візитівці".

"Абсолютно синій диплом" – без жодної відмінної оцінки.

Диплом гуманітарія – привід для глузування студентів технічних спеціальностей.

Анекдот:

– Що ви скажете гуманітарію, який щойно отримав диплом?

– Два лате, три гамбургери. З собою, будь ласка.

Чорний або липовий диплом – куплений на чорному ринку.

Диплом молодшого спеціаліста і бакалавра коштує від $350. Ціни за диплом магістра або диплом одного з провідних вузів ­країни – із проведенням у базах університету, із оцінками в журналах – доходять до $2 тис.

Враховуючи, що вартість навчання на контракті в найкращих вузах доходить до $3800 за рік, покупці липових дипломів неабияк економлять. Куплені дешеві дипломи здебільшого, "відмивають" – поступають на їх основі в магістратуру чи отримують другу вищу освіту. А по закінченні отримують уже цілком легальний документ.

Щоденний заробіток аферистів на дипломах в Україні становить від $7 до $15 тис., а річний доходить до $50 млн, за оцінками інтернет-видання "Багнет". Основ­ним фігурантом схеми з масового продажу липових дипломів називають ЗАО "Науково-­дослідний інститут прикладних інформаційних технологій". Фірмі належить монопольне право з виробництва і персоналізації бланків дипломів.

Дипломів про вищу освіту не мали співзасновник ­компанії ­Apple Стів Джобс, отельєр "батько Лас-Вегаса" Кірк Керкорян, Франсуа Піно, який володіє ­Christie's і маркою Gucci, американський видавець Ларрі Флінт, засновник блоку Tumblr Девід Карп, засновник корпорації Virg Ричард Бренсон, засновник ІКЕА Інґвар Кампрад, російський олігарх Роман Абрамович, співзасновник Microsoft Пол ­Аллен. А глава Microsoft Білл Ґейтс отримав диплом Гарварду через 34 роки після вступу до вузу. Тоді він не довчився й покинув університет. 2007-го адміністрація університету ухвалила вручити Ґейтсу диплом юриста.

16% жителів України мають вищу освіту, і цей показник тримається вже кілька років. Таку статистику подає професор Василь Кушерець, доктор філософських наук, голова правління товариства "Знання".

51% українців під час працевлаштування не показували диплома, 47% – так, 2% надавали інший документ. Такі дані 13 січня 2013 року оприлюднило кадрове агентство HeadHanter. Його фахівці з'ясовували, що потрібно для успішного працевлаштування. 12% опитаних відповіли, що диплом про вищу освіту, 74% – переконані, що хороший досвід.

Дипломний скандал в Україні вперше вибухнув 2005-го й був пов'язаний із тодішнім міністром юстиції Романом Зваричем. Стало відомо, що він не мав докторського ступеня, диплома магістра Колумбійського університету, не був професором Нью-Йоркського університету, як вказав у біографії. Зварич змушений був визнати цей факт, як і те, що не має юридичної освіти. 2009 року через дипломний скандал президент ­Віктор Ющенко звільнив заступни­ка голови СБУ Андрія Кислинського.

Собачий диплом – документ, який породисті пси отримують на виставках. У них може брати участь лише тварина з родоводом, зареєстрована у клубі своєї породи. На виставці експерт запрошує господарів із собаками на ринг, просить пробігти два-три кола, потім оглядає поставу пса, вимірює зріст, оцінює колір і якість шерсті, дивиться зуби. У дипломі виставляє оцінку. Якщо собака погано поводиться, кусає суддю або інших учасників виставки, його можуть дискваліфікувати й позбавити диплома.

Зараз ви читаєте новину «"Червоний диплом потрібен лише щоб заспокоїти батьків, справити враження на тещу й заповнити місце на візитівці"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути