Середа, 24 березня 2021 10:28

Вода в бочках, з їжі тільки каша: в садку діти навчаються в поганих умовах
4

У селищі Мельниця-Подільська Тернопільської області воду до дитсадка привозять бочками, через що її бракує дітям.

Замість збалансованого раціону, у дітей лише каша та макарони, пише tsn.ua. У селищі функціонує лише одна школа та дитячий садок, проте умови там проблематичні.

"Я мати трьох дітей. У мене одна дитина відвідує садок, двоє - школу. У нас у селищі один садок та школа, де навчається 450 дітей. І з харчуванням та водою проблеми, що в садочку, що в школі. З початку року депутати місцевої ОТГ підвищили оплату на харчування для батьків і збільшили кошти, які виділяються з місцевого бюджету. Так, за харчування в садку з цього року 14 гривень платять батьки та ще 14 гривень - з місцевого бюджету. Раніше 7 гривень платили батьки, ще 10 - з бюджету. Тобто зараз на харчування дітей виділяється 28 гривень. Це було зроблено для того, щоб покращити раціон. Але нічого не змінилось. Куди діваються гроші, ми не розуміємо. Натомість батьки неодноразово просили калькуляцію тих продуктів, які закуповуються для дітей. Ми постійно звертались до керівництва ОТГ, садку та школи. Реакції немає", - розповіла мати одного з вихованців дитсадка Галина Борщ.

Воду до дитсадка привозять бочками, через що її бракує дітям
Фото: tsn.ua
Батьків змушують приносити свої продукти
Замість збалансованого раціону у дітей лише каша та макарони
 У дитячому садку не можуть вирішити проблеми з водопостачанням. Це триває вже 22 роки

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихователі дитсадка знущалися з хлопчика

Також, батьків змушують приносити свої продукти.

"У раціоні немає салатів. Квашені огірки чи помідори чомусь мають у садок приносити батьки. З початку вересня до грудня 2020 року в дитячому раціоні взагалі не було м'яса, бо місцева влада не змогла укласти якісь там договори з постачальниками. Можуть зрідка дати котлетку, вага якої буде десь 30-40 грамів. У початковій школі супів чи інших перших страв взагалі немає. Їх скасували, щоб нібито покращити "друге", - розповіла жінка.

Відомо, що в дитячому садку не можуть розв'язати проблеми з водопостачанням. Це триває вже 22 роки. Її привозять у бочках.

"Вода довозиться бочками з криниці, але дітям її бракує. Це багатовікове питання. Бо в нас уже 22 роки в садку Мельниці-Подільській не можуть організувати централізоване водопостачання. Усе наче на завершальному етапі. І на цей раз влада обіцяє до вересня підключити водопостачання до садка. Але обіцяти й робити - це різні речі. Бо ми ще торік звертались до них і вони обіцяли, що вода буде. У туалети воду заносять, але там усе застаріле, воно роками не змінюється. На садок ніхто не звертає уваги: усе, як було 30 років тому, так і є по сьогодні. Вікна поміняли, а стіни й дах у жахливому стані. Коли ми просимо щось відремонтувати, нам кажуть, що немає грошей. Косметичні роботи в садку батьки роблять власним коштом", - сказала Галина Борщ.

У пресслужбі Тернопільської повідомили, що садок перебуває в підпорядкуванні місцевої громади. Саме там мають розв'язувати проблему з харчуванням та водопостачанням.

У Чернівцях у дитячому садку №42 "Перлинка" вибухнув скандал. Батько вихованиці дитсадка Ігор Лесько заявив, що його дитину демонстративно не привітали на 8 березня, адже він не здав грошей на подарунок.

Зараз ви читаєте новину «Вода в бочках, з їжі тільки каша: в садку діти навчаються в поганих умовах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 787
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути