Деякі документи, що нібито були "злиті з Пентагону", почали з'являтися в мережі ще в січні цього року.
Група Bellingcat знайшла можливі першоджерела "злитих матеріалів Пентагону". Ці документи почали з'являтися в мережі ще в січні 2023 року на деяких Discord-серверах. Про це повідомляє Bellingcat.
Зауважимо, що 5 квітня документи почали поширюватись у проросійських Telegram каналах. Першу версію розслідувачі виявили у Telegram-каналі Donbass Devushka. Однак, за кілька годин до цього документ був опублікований на одному з форумів 4chan.
Місяцем раніше, 4 березня, документи з'явилися на Discord-сервері під назвою Minecraft Earth Map – тоді було опубліковано 10 таких документів. Користувачі сперечалися про карти Minecraft та війну в Україні, і один із них сказав: "Ось є деякі злиті документи", і прикріпив 10 файлів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мін'юст США розпочав розслідування витоку секретних документів
Усі сім документів, які за місяць почали поширюватися в Telegram та Twitter, були в цьому повідомленні.
Користувач, який опублікував документи, розповів, що знайшов їх на іншому Discord-сервері під назвою WowMao, яким керують фанати однойменного YouTube-каналу.
Це філіппінський геймер, який зараз проживає у Великій Британії.
1 та 2 березня на WowMao опублікували понад 30 подібних документів. В інші дати на сервері публікували десятки інших документів щодо України. Нині цей канал уже видалено.
Розслідувачі Bellingcat поспілкувалися з учасниками цього сервера і з'ясували, що він також міг бути не першоджерелом.
Користувачі розповіли, що документи публікували ще на початку січня на іншому Discord-сервері, який дуже часто змінював назву, але найдовше називався Thug Shaker Central. Крім того, розслідувачі дізналися, що принаймні один із таких документів там публікували ще 13 січня.
У соцмережах з'явилися нібито засекречені військові документи, що детально описують плани США та НАТО щодо нарощування української армії перед запланованим контрнаступом. Оприлюднені документи датуються 1 березня.
Злиті дані про весняний контрнаступ ЗСУ спираються на великий обсяг фіктивної інформації. Інформація там спирається переважно на статистичний аналіз поставок та можливих оперативно-тактичних задумів, написав у Telegram радник глави Офіса президента Михайло Подоляк.
Коментарі