З Калуша за межі Прикарпаття вивезено майже 9 тисяч тонн гексахлорбензолу. На це держава виділила більш ніж 300 млн. грн.
Також для покращення екологічної ситуації в регіоні, за словами голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка, на Домбровському кар'єрі побудовано північний борт і розсолопромисел, накрито золовідвал.
"В цілому за минулий рік уряд для Калуша виділив 450 млн. грн. Це суттєва допомога", - переконаний Вишиванюк.
Цього року у Калуші планується розпочати будівництво нового заводу з виробництва калійних добрив.
Через затримку пуско-налагоджувальних робіт німецькою фірмою на травень перенесено відкриття калуського підприємства з випуску суспензійного полівінілхлориду, що є сировиною для виготовлення вікон, поліетиленових труб, деталей до кораблів, літаків, автомобілів. Дотепер суспензійний полівінілхлорид, за словами Вишиванюка, завозився в Україну з Південної Кореї.
"Завод ще не запущено, а вже чимало бажаючих придбати цю сировину. То чи не краще самим побудувати у Калуші близько 10-ти заводів-супутників. А це – додаткові робочі місця, десятки-сотні мільйонів гривень додаткових надходжень до бюджетів", - наголосив голова облдержадміністрації.
За інформацією Вишиванюка, Уряд за минулий рік виділив "на Калуш" близько 450 млн. гривень (на екологію, охорону здоров'я та інші цілі).
У лютому минулого року Верховна рада затвердила указ президента про оголошення Калуша і прилеглих сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району зоною надзвичайної екологічної ситуації на 90 днів.
Раніше експерти заявили про можливість техногенної катастрофи в Калуші через відходи місцевого хімічного підприємства "Оріана".
Переповнення сховища відходів внаслідок атмосферних опадів може призвести до руйнування захисної дамби і потрапляння в навколишнє середовище близько 2 млн. куб. м отруйних речовин.
Раніше Gazeta.ua повідомляла, що кожен п'ятий мешканець села Пійла на Івано-Франківщині залишився без води. Через потрапляння розсолів у водоносні горизонти відбувається засолення сільських криниць.
Коментарі