Президент України Віктор Янукович називає вкрай незадовільним стан забезпечення екологічної безпеки в Калуському районі Івано-Франківської області.
"Домбровський кар'єр перебуває в дуже поганому стані, і підрядник не виконує свої зобов'язання. Кошти, які виділені, 25 млн грн, він (підрядник. -ред.) не освоює", - сказав президент України під час церемонії відкриття нового виробництва на підприємстві "Карпатнафтохім" в Калуші в четвер.
Янукович запевнив, що у випадку, якщо підрядник не надасть гарантій щодо освоєння коштів до кінця цього року, то він буде змінений. За словами президента, під час робочої поїздки до Івано-Франківської області він сам обговорить цю тему з підрядником.
Глава держави також підкреслив, що, той стан справ, який спостерігався в області в останні п'ять років, неприпустимий.
"14,5 млн грн було освоєно всього коштів на ліквідацію екологічного лиха в цьому регіоні", - сказав він.
Янукович зазначив, що березневе рішення уряду про виділення 398 млн грн на забезпечення екологічної безпеки в цьому регіоні буде виконано.
"І ми наведемо тут порядок, ми зробимо все, щоб люди мали можливість жити на безпечній землі. Це обов'язок держави", - підсумував президент.
Фінансова енергокорпорація планувала у вересні завершити будівництво росолопроводу від хвостосховища № 2 Калуш-Голинського родовища калійних солей до Домбровського кар'єру калійних руд.
Будівництво росолопроводу - перший етап з консервації Домбровського кар'єру, тому що на сьогоднішній день існує загроза прориву хвостосховища № 2.
Крім того, в Калуші розташований полігон небезпечних відходів, де зберігається 11,4 тис. тонн гексахлорбензолу.
Гексахлорбензол належить до категорії стійких органічних забруднювачів, що мають токсичні властивості, погано розпадаються в природних умовах, характеризуються біоакумуляцією і є об'єктом транскордонного перенесення повітрям, водою й мігруювальними видами тварин.
Державне підприємство "Національний центр поводження з небезпечними відходами" до кінця 2010 року планує зібрати близько 8,5 тис. тонн гексахлорбензолу (близько 80% накопичених на полігоні відходів). Відходи гексахлорбензолу будуть утилізовані на спеціалізованому підприємстві Великобританії компанії Tradebe.
У червні поточного року Калуш і села Кропивник і Сівка-Калуська, які розташовані біля "Калійного заводу" ВАТ "Оріана", були визначені зоною надзвичайної екологічної ситуації.
Коментарі
7