У зоні екологічної катастрофи у разі прориву чи просочення отруйних розсолів із Калуських кар"єрів можуть опинитися десятки населених пунктів України та Молдови, забрудняться річки Сівка, Дністер та Лімниця.
За два місяці буде проект консервації найбільшого Домбровського кар"єру. Із нього добували сировину для калійного та магнієвого заводів. Загалом вийняли понад 55 млн кубометрів породи. Так утворилась величезна яма, довкола якої мертва зона.
Генпідрядники з консервації Домбровського кар"єру на осінь хочуть закінчити спорудження розсолопроводу і провести рекультивацію. Основні роботи з консервації Домбровського кар"єру мають завершитися до кінця року.
Техніку до Калуша почали завозити ще на початку липня., прийнято рішення терміново розпочати спорудження розсолопроводу довжиною 6 кілометрів. Усі роботи обійдуться у близько 23 млн гривень, повідомив Gazeta.ua перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Василь Плав"юк.
Цього року на підставі місцевого референдуму Калуш на 90 днів оголосили зоною надзвичайної ситуації. Мер Калуша Ігор Насалик вважає, що наданого часу недостатньо, щоб ліквідувати усі наслідки калійного виробництва. Розробка кар"єрів почалась ще за Австро-Угорської імперії, потім за Польщі, та за Радянського Союзу набула найбільших масштабів.
Коментарі