Двоє людей, яких госпіталізували в Львівську обласну клінічну лікарню через отруєння блідою поганкою, цієї ночі померли.
Жертвами отруйних грибів стали 59-річний чоловік з Радехівського району та 73-річна жінка ромської національності з Жидачівського району. Про це повідомляє Zaxid.net.
"Вони вчора були вкрай важкі. І сьогодні вночі, незважаючи на всю проведену терапію, померли", ‒ розповіла заступниця головного лікаря львівської обласної клінічної лікарні Лілія Юхимів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грибний сезон: померла ще одна жінка
Також вчора у лікарню поступила сім'я зі Львова. Жінка в реанімації, чоловік в гастроентерології. Дитину госпіталізували у Західноукраїнський медичний центр. За результатами клінічних аналізів, вони також отруїлися грибами.
Станом на зараз в обласній лікарні у реанімації перебуває чотири пацієнти. Їхній стан залишається важкий. У відділенні гастроентерології двоє осіб.
Завідувач кафедри анастезіологіі та інтенсивної терапії львівського медуніверситету Ярослав Підгірний пояснив, що токсини від грибів діють кількома способами.
"Перший ‒ гастроентератична форма, коли токсини діють на шлунково-кишковий тракт, тоді людина відчуває блювоту, пронос. Найбільш часта форма отруєння грибами, хоча достатньо лагідна, бо є шанси на врятування життя. Друга ‒ нейротропна, коли токсини діють на центральну нервову систему. Викликають порушення психіки, збудження, судоми. Досить страшно виглядає, але є певна надія на одужання. Найгірша стадія ‒ гепатотропна, коли токсини діють на печінку. Це тяжка форма, коли токсини руйнують клітини печінки і, на жаль, методи лікування є досить обмеженими", ‒ сказав професор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, скільки киян отруїлися грибами. Серед них є діти
Саме така стадія є зараз у пацієнтів, які перебувають у лікарні. Тривалість лікування важко передбачити.
За грибний сезон 2017-го отруїлися 242 українці, 13 із яких померли. Серед потерпілих зареєстрували 43 дитини, 5 із них померли.
Коментарі