За грибний сезон 2017 року отруїлися 242 українці, 13 із яких померли. Серед потерпілих зареєстрували 43 дитини, 5 із них померли.
Про це повідомляє Центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України.
Найбільша кількість отруєнь була пов'язана з вживанням сироїжок. Вони раніше вкрай рідко були причиною отруєнь.
Якщо раніше отруєння були пов'язані переважно з отруйними грибами, то тепер спектр грибів значно розширився, повідомляють у Центрі контролю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масове отруєння у Львові: госпіталізували більше півсотні людей
Минулими роками найчастіше смертельні випадки були пов'язані з помилковим вживанням замість їстівних грибів блідої поганки. Цьогоріч причиною стали, крім блідої поганки, сироїжки, печериці, так звані голубінки, зонтики, решітки та "кури". Причиною є можливість накопичення токсичних речовин у грибах із навколишнього середовища.
Страви з грибів важкі для перетравлення, наголошують медики. Їx не повинні вживати діти, люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями внутрішніх органів.
За останні два тижні вересня у Києві отруїлися грибами 20 осіб, 6 із них - діти. Про це повідомляє департамент охорони здоров'я КМДА.
"Вже за 30-60 хвилин можуть заявиться нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури. Ці отруєння здебільшого не призводять до летальності, але можуть мати серйозні наслідки для системи травлення", - йдеться в повідомленні.
Найнебезпечне вживання червоних мухоморів і волокониць, отруйні речовини яких вражають нервову систему. Людина потерпає від галюцинацій, розладу чи втрати свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності.
Коментарі