14 травня в Макіївці Смілянського району на Черкащині на подвір'ї Миколи Омельченка дорізали хвору телицю. Аналізи регіональної ветеринарної медицини підтвердили діагноз сибірки.
"Телиця була десятимісячною, вагою 260 кілограмів. Вони її не випасали, а годували дома. Микола Омельченко каже, що тварина напередодні відмовилася від їжі. Він поїхав по ветлікаря. Той почав лікувати, але ніякого ефекту не було. Наступного дня у телиці підвищилася температура, телиця встати не могла. Почали вливати внутрівенно ліки. Але й це не дало результату. А під вечір у худоби почалася агонія, її трусило. Видно було, що вона "кінчається". Господарі змушені були тварину дорізати", - розповів сільський голова Макіївки Леонід Параскевич.
М'ясо продавати не стали, бо виявили, що підшлункова залоза була збільшена. Експертиза встановила діагноз сибірки.
"М'ясо, шкіру, внутрішні органи, ганчірки, мішки перевезли в опечатаній морозильній камері до скотомогильника в село Ташлик. Там на місці все спалили. Разом із 30 см знятого грунту вкинули в скотомогильник. Транспорт, яким перевозили, дезінфікували, - зазначив Леонід Миколайович. - Телиця була прищеплена від сибірки торік восени".
У домогосподарстві Омельченків провели дезінфекцію подвір'я, сараю і місця, де телицю дорізали. За словами 36-річного Олега Ткаченка з обласного МНС, Микола Омельченко, його дружина та донька проходять відповідне профілактичне лікування. Так само і 9 осіб, які контактували із зараженим м'ясом. Приймають ліки та двічі на день отримують уколи.
"Карантин накладений на два тижні. Якщо раптом у когось підвищиться температура, тоді потрібно буде госпіталізувати", - каже чоловік.
У селі протягом трьох днів ветлікарі району та Ташлицької дільниці провели профілактичний огляд великої рогатої худоби, овець і кіз. Востаннє сибірка в Макіївці була зафіксована у 1957 році. З того часу територія села вважалася неблагополучною. Скоріше за все, що тварина заразилася через траву.
Коментарі