З метою пропаганди та введення в оману жителів Грузії та світової спільноти, українських найманців переодягли у форму російської армії та за їх участю монтували фото-і відеокадри про нібито факти насильства і мародерства російських солдатів щодо мирного населення, що проживає в грузинських селах.
Таким чином українці допомагали Грузії дискредитувати російську армію під час російсько-грузинської війни 2008 року.
Про це свідчить звіт слідчого комітету Російської Федерації про розслідування подій в Південній Осетії в серпні 2008 року, оприлюднений до 4 річниці війни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виповнилося 4 роки російсько-грузинському конфлікту у Південній Осетії
Москва має намір добитися розслідування цих фактів у Міжнародному кримінальному суді, загальний обсяг кримінальної справи становить понад 400 томів.
За даними СК РФ, керівництвом Грузії були зроблені дії з метою дискредитації військовослужбовців російських Збройних Сил і створення негативного образу російського солдата.
"Отримані свідчення свідків про те, що до вступу російських військ у Горі та інші населені пункти, розташовані на кордоні з Грузією, з метою пропаганди та введення в оману жителів Грузії та світової спільноти, українських найманців переодягли у форму російської армії та за їх участю монтували фото-і відеокадри про нібито факти насильства і мародерства російських солдатів щодо мирного населення, що проживає в грузинських селах ", - заявляє комітет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "День гніву" у Грузії проведуть 25 травня
"Трупи загиблих грузинських військовослужбовців переодягали в цивільний одяг, щоб спеціально змонтувати фото-і відеокадри про нібито чисельні жертви серед мирного населення грузинських сіл", - йдеться в повідомленні.
"Слідчим комітетом РФ дуже уважно вивчалася версія про нібито протиправні дії російських військовослужбовців на території грузинських населених пунктів. Однак, ця версія не знайшла свого підтвердження ", - йдеться в звіті.
Згідно з повідомленням, російськими компетентними органами робляться кроки для ініціювання процедури розслідування в Міжнародному кримінальному суді.
Коментарі
781