Понеділок, 04 травня 2020 16:06

Змінять правила складання іспиту на знання державної мови

Змінять правила складання іспиту на знання державної мови
Іспит можна буде скласти дистанційно. Фото: УГП

Уряд оприлюднив проєкт постанови "Про затвердження Порядку проведення іспиту на рівень володіння державною мовою".

Автоматично сертифікат про володіння українською мовою може отримати особа, яка має науковий ступінь не нижче доктора філософії (кандидата наук) за спеціальністю "Українська мова".

Перед складанням іспиту потрібно зареєструватися на сайті Комісії, створити особистий електронний кабінет і подати електронну заяву.

Через особистий електронний кабінет буде проходити повний супровід процесу складання іспитів, повідомлення результатів і отримання електронної версії державного сертифікату.

Письмова частина іспиту складатиметься з двох етапів. Спочатку здобувач буде виконувати тести, в тому числі в електронному форматі. Потім відбудеться написання тексту відповідно до заданої теми і мети спілкування. Письмова частина іспиту становить 60 хв.

Усна частина іспиту для кожного претендента складатиме до 30 хв. Не менше 10 хв передбачено на підготовку відповіді.

Перший етап усної частини - монологічне висловлювання на тему, задану в квитку або в електронному варіанті завдання. Другий етап - співбесіда з одним із членів екзаменаційної комісії в присутності не менше 2 інших членів комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Визначились, як перевірятимуть знання мови у чиновників

Державний сертифікат буде мати необмежений термін дії. Особа може повторно складати іспит необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на 4 місяці.

З проєктом можна ознайомитись за посиланням.

Мовний закон передбачає штрафи для чиновників, які публічно відмовились спілкуватися українською. Посадовець зобов'язаний виступати або давати коментарі державною мовою.

Зараз ви читаєте новину «Змінять правила складання іспиту на знання державної мови». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 19
Голосування "Динамо" програло "Шахтарю". Хто винен?
  • 1) Марлос
  • 2) Михайличенко
  • 3) Монзуль
  • 4) карантин
Переглянути
Погода