Щоб більше людей розмовляли українською мовою, потрібна масова українська культура.
"Вибачте, потрібна українська письменниця Дар'я Донцова. Те, що люди читали б на пляжі. Детективні телесеріали потрібно робити забійні. Щоб не російські дивилися, а українські. У нас же, згідно з опитуванням, зовсім не розуміють українську мову всього 1 відсоток населення. Навіть у Криму таких було лише 10 відсотків", - вважає науковий співробітник Інституту соціології НАН України та глава фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Ірина Бекешкіна в інтерв'ю "Новому времени".
Українцям слід не вдаватися до насилля в справі українізації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чиновників потрібно штрафувати за використання неукраїнської мови в публічній сфері - активіст
"Ірина Фаріон, після її скандального візиту в дитячий садок, де вона дітям з російськими іменами порадила "виїжджати в Московію" на виборах 2012 року, думаю, пару відсотків Партії регіонів принесла. А зараз на слуху подібні скандали, пов'язані з дитячою письменницею Ларисою Ніцой. Ну, шановні, так не можна. Навіть з погляду успіху того, чого ти хочеш досягти. Потрібно вибирати потрібні засоби. Так можна тільки налаштувати проти української мови", - сказала соціолог.
Українці не стали більше розмовляти державною мовою. 1992-го українською говорили 37% громадян, 2016 року - 42%.
Змінилося ставлення до української та російської мов. 1996-го на питання "Як ви вважаєте, чи потрібно надати російській статус офіційної?" "так" відповів 51%, "ні" - 33%. 2016 року: "так" - 30%, "ні" - 55%. Але різкого стрибка у ставленні до української мови не сталося навіть 2014-го.
Ведучий Остап Дроздов під час ефіру передачі "Прямим текстом" вигнав зі студії блогера і журналіста Юрія Романенка, який відмовився спілкуватись державною мовою.
Коментарі
3