пʼятниця, 19 липня 2019 07:00

В ООН присоромили Росію за втручання в мовну ситуацію в Україні

Український мовний закон обговорили на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку 16 липня. Зібрання ініціювала Росія. Її представник заявив про порушення прав російськомовних громадян. Більшість дипломатів не погодилися з ним.

— Конфлікт в Україні забрав 13 тисяч життів. Але він жодним чином не пов'язаний із тим, що 25 квітня цього року Верховна Рада ухвалила закон про мову. Документ не становить загрози для миру й міжнародної безпеки. Це внутрішній вибір українців, — зазначив делегат із Франції Ніколя де Рів'єр.

Представник Великої Британії Джонатан Аллен звинуватив Росію в постійних спробах тиснути на внутрішню політику України. На його думку, розглядати український закон про мову можна лише в контексті посягань РФ на незалежність України.

— Коли Росія піднімає мовне питання, вона переслідує дві мети: політично натиснути на Україну і відвернути увагу від чогось іншого, — заявив представник України при ООН Володимир Єльченко. — Завтра минає п'ять років, відколи вони збили боїнг на Донбасі. І ще російський суд має вирішити, чи залишати під вартою 24 українських моряків. Ми пам'ятаємо про це, і закликаємо Росію нарешті виконати наказ Міжнародного трибуналу і відпустити їх на волю.

Засідання завершилося без ухвалення будь-яких рішень. Але після нього Бельгія, Франція, Німеччина, Польща, Велика Британія та Естонія оприлюднили заяву на підтримку України. Вони засудили анексію Криму Росією та підтримали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Зараз ви читаєте новину «В ООН присоромили Росію за втручання в мовну ситуацію в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути