28 січня харківське підприємство "Турбоатом" підписало протокол про співпрацю з китайською компанією "Дунфан-Електричні машини". Постачатиме до Китаю турбіни для атомних, теплових і гідроелектростанцій.
— Торік у вересні наше підприємство стало генеральним постачальником обладнання для машинних залів третього й четвертого блоків Хмельницької атомної станції, — говорить генеральний директор "Турбоатому" Віктор Суботін, 56 років. — Раніше основним постачальником генераторів для цієї АЕС було російське підприємство "Силові машини". Зараз почали активно розробляти генератори на харківському заводі "Електроважмаш". Також ми розглядаємо інші варіанти, звідки можна завозити генератори замість російських. Одна з таких альтернатив — китайська компанія "Дунфан-Електричні машини". Вона зможе виконати замовлення в короткий термін, якщо це буде потрібно. Також розглядаємо можливість спільного фінансування будівництва блоків Хмельницької атомної станції разом із китайською стороною.
"Дунфан-Електричні машини" — один з основних китайських виробників енергетичного обладнання. Харківський "Турбоатом" постачає свою продукцію до 45 країн.
800 мільйонів гривень перерахує держава до Фонду енергоефективності. Також до його фінансування долучаться Німеччина та Європейський Союз. Про це вже є попередні домовленості, заявив віце-прем'єр Геннадій Зубко. Фонд надаватиме довгострокові позики на енергоощадні проекти.
— Подібні фонди довели свою ефективність у країнах ЄС, зокрема в Литві. Тепер настав час України залучити кошти й технології, які дозволять зекономити 45 відсотків енергоресурсів, — каже віце-прем'єр. — Треба додатково прописати модель Фонду. Забезпечити на законодавчому рівні захист інвестицій. Зараз обсяг ринку ефективності України — 40 мільярдів доларів, а річний обсяг вкладень у нього оцінюють у 1,5 мільярда доларів. Тому ця сфера дуже приваблива для інвесторів.
Коментарі