Стати фахівцем фондового ринку, який сьогодні постійно змінюється, практично щосекунди, дуже непросто. Ніякі теоретичні курси, підручники не в змозі охопити надзвичайно багатогранні процеси, які вирують на світових фондових майданчиках. Тому з моменту створення Київського славістичного університету Українська фондова біржа, одна з його засновників, стала, так би мовити, полігоном підготовки таких фахівців, а голова біржі академік Валентин Оскольський очолив кафедру цінних паперів університету.
Студентам необхідна практична підготовка, і тому за проектом Валентина Оскольського була створена студентська фондова біржа, де торги акціями проходять за участю студентів як справжні.
Але найголовніше, що студенти як денної, так і заочної форми навчання вивчають досвід найсучасніших фінансових установ Європи так би мовити "з перших рук". 16–17 вересня вони взяли участь у конференції "Сучасний стан та перспективи розвитку фондового ринку в Україні", яку проводили Українська фондова біржа, Спілка економістів України та Славістичний університет за участі Deutsche Borse AG (Німецька фондова біржа), Aktieninstitut (Німецький інститут акцій), представників Фонду державного майна України. Найбільший інтерес у студентів викликала доповідь ректора Німецького інституту акцій, почесного доктора Славістичного університету, Рюдигера фон Розена "Світова фінансова криза та шляхи її подолання". Досить часто в університеті бере участь у науково-практичних семінарах один із директорів Німецької фондової біржі, почесний доктор КСУ, Альберт Бюргер. Кращі студенти КСУ отримують сертифікати Банківської Академії Німеччини, але найголовніше — знайомляться з передовим досвідом провідних фондових ринків.
До речі, перекладачами в зарубіжних фахівців були випускники Славістичного університету, нині вже викладачі.
Окрім досвіду провідних фахівців фондового ринку Німеччини, студенти знайомляться також із кращим досвідом Форуму євро-азійських фондових бірж, Корейської фондової біржі, президент якої також проводив заняття для студентів Славістичного університету.
Приймальна комісія Київського славістичного університету: м. Київ, вул. Анрі Барбюса, 9. Тел. 528 63 83
Андрій Вертегел, проректор із профорієнтації та зв"язків з громадськістю КСУ
Коментарі