пʼятниця, 14 листопада 2014 06:15

Шахтарям затримують зарплату

Автор: ФОТО З САЙТА WWW.facebook.com
  На Донбасі понад половину шахт контролюють бойовики. Вугілля вивозять  у Росію
На Донбасі понад половину шахт контролюють бойовики. Вугілля вивозять у Росію

— На звільнених територіях на Донбасі є 37 шахт, які контролює уряд. 17 з них зараз не працюють, — каже голова конфедерації вільних профспілок Михайло Волинець, 58 років. — Шахтарі не отримали зарплати за вересень. У міністерстві кажуть, що шукають кошти. За два тижні до виборів виплатили заборгованість шахтарям Первомайська Луганської області.

Шахтарів з окупованих територій можна працевлаштувати на Львівщині?

— Донецьких гірників запро­шувати на роботу на львівські ­шахти немає сенсу, бо там важко влаштуватися й місцевим. Якби вклали 100 мільйонів гривень, щоб запустити дві лави на шахтах "Відродження" і "Степова" на Львівщині, тоді були б додаткові робочі місця.

Чи можуть інші області забезпечити вугіллям Україну?

— Щомісяця на Донбасі видобували 3,5 мільйона тонн вугілля. Шахти Львівсько-Волинського басейну дають 0,2 мільйона. На Львівщині та Волині запаси вугілля вичерпуються. До того ж там не фінансували капітальне будівництво, тому не підготовлені нові горизонти й вибої. Теоретично можна наростити видобуток на 60 тисяч тонн на місяць у Червонограді. У Львівській області є невелике родовище кам'яного вугілля, де збиралися побудувати шахту №3. Але треба два роки на проектування, три — на будівництво. І від 1 до 5 мільярдів доларів. 1 січня 2015 року мали запустити шахту №10 у Нововолинську на Волині. Але уряд не спромігся виділити 100 мільйонів гривень для капітального будівництва. Якщо зараз почати роботи й не припиняти фінансування, першу чергу можна буде запустити 1 січня 2016 року. Видобували ­б 450 тисяч тонн вугілля на рік, забезпечили б роботою тисячу людей. Поряд є дві теплові електростанції, збагачувальна фабрика.

Під четвертою частиною території України є запаси бурого вугілля. Але воно залягає на глибині 60–90 метрів. І в 90 відсотках — на землях сільськогосподарського призначення. Найбільше бурого вугілля добували в місті Олександрія Кіровоградської області. Шахти там закрили, знищили під'їзні шляхи. Щоб зараз добувати буре вугілля, треба дати завдання науково-дослідним інститутам розробити проекти. Бо серйозно видобутком займалися в 1970-х. Зараз інтерес до видобутку бурого вугілля проявляють німці. Але не як палива — як сировини, з якої отримують гірський віск.

5 632 гривні — такою була середня зарплата шахтаря торік. У вуглевидобувній галузі працюють близько 200 тис. осіб, безпосередньо в забоях — 70 тис. Є 150 вугільних шахт різної форми власності. 2013-го на Луганщину припадали 43% видобутку, Донецьку — 27%, Дніпропетровську — 23%, Львівську й Волинську область — 7%.

Зараз ви читаєте новину «Шахтарям затримують зарплату». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути