Росія не вкладатиме грошей в окупований Крим. Члени уряду затвердили 46 федеральних програм на 2015 рік. Фінансової підтримки окупованого ними півострова серед них немає.
— Спочатку в Москві казали, що виділять Криму одразу 3 мільярди доларів. Потім російське міністерство півострова підготувало довгострокову цільову програму на 29,4 мільярда. Згодом проект скоротили до 18,2 мільярда. А тепер взагалі нічого не виділяють, — каже 34-річний Павло Мельник, директор компанії "МПП-консалтинг".
Москва нічого не вкладатиме в півострів, вважає експерт.
— Її економіка вже кілька років занепадає. Вона дуже залежна від газу й нафти. Заради іміджу росіяни не витрачатимуть грошей, бо готуються до санкцій. Найбільше по їхній економіці вдарить заборона експортувати в Росію технологічні розробки. Наприклад, не поставлятимуть мікросхеми для електроніки та устаткування на заводи. Не ввозитимуть турбін для двигунів. Ці елементи росіянам нічим замінити, вони витрачатимуть шалені ресурси на виробництво своїх технологій. Бракуватиме коштів на соціальні потреби. Захід готовий заборонити торгівлю зброєю з Росією. Вона щорічно втрачатиме 15 мільярдів доларів.
Країни Євросоюзу домовилися із США про постачання скрапленого газу замість російського. Так Москва втратить ще 5 мільярдів. Загалом бюджет сусідньої країни схудне цього року на 30–32 мільярди доларів.
Наприкінці осені у Криму розпочнуться страйки проти самозваної російської влади.
Курортний сезон зірвано. Кримчанам не буде за що жити взимку. Вони вимагатимуть повернення до України. За два роки росіяни самі віддадуть Крим. Армію їм доведеться перевести на Далекий Cхід і в Сибір — там населення вимагатиме від'єднання від Росії. А ця територія для Кремля стратегічна, корисні копалини забезпечують понад 50 відсотків їхнього ВВП, на них тримається економіка. 2017-го в усьому світі буде економічний підйом, за нашими прогнозами. Завжди, якщо десь підйом, то десь є і спад. Він припаде на Росію, країна почне розвалюватися. Першим від неї відійде Крим.
Українська влада може пришвидшити повернення півострова. Потрібно щодня обмежувати постачання продовольства й енергії. Це створить умови нестабільності.
Воду й електрику треба продавати Криму за європейськими цінами. Мало не щомісяця подавати позови на російську владу до європейських судів про незаконні дії на півострові. Тоді активи РФ заморожуватимуть в інших державах.
Коментарі