Бутик "Арлекін" на столичній вул. Грушевського торгує іноземним алкоголем.
Найдешевша — пляшка іспанського хересу на 0,33 л. Коштує 350 грн. Найдорожча пляшка вина коштує близько 72 тис. грн. Це французьке "Шато петрюс" урожаю 2004 року.
— Його виготовляють у французькому регіоні Помероль, близько 30 тисяч пляшок на рік. Воно ще недозріле. Треба принаймні 10 років потримати в льосі. Тоді цю пляшку можна буде перепродати принаймні вдвічі дорожче. За такими винами полюють колекціонери. Збирають колекції вин, потім виставляють на торги. Наприклад на аукціоні "Крістіз" 6-літрову пляшку бордо "Шато шеваль блан" 1947 року продали за 304 тисячі доларів. Уторгували вдвічі більше, ніж сподівалися, — розповідає сомельє 26-річна Віра Ткач. — В Україні це ще не стало популярним. А от французькі ресторани щомісяця закуповують по пляшці-дві рідкісних вин. Із бордо неможливо прогадати. Бо виробників мало. Це вино завжди буде в ціні. Мільйонери під час кризи можуть відмовитися від усього, крім предметів розкоші та улюбленого вина, — запевняє сомельє.
Кілька разів на рік "Шато петрюс" виставляють і на аукціоні "Сотбіз". Лоти з 12 пляшок 1996 року по 0,7 л цьогоріч продавали по 26–32 тис. євро. Тобто по 23,8–29,3 тис. грн за пляшку.
Коментарі
3