четвер, 03 вересня 2020 00:55

"Немає ажіотажу, як зазвичай бувало на початку вересня"

У Києві окрему кімнату можна орендувати в середньому за 3–4,5 тис. грн, Харкові та Львові — за 3, Одесі — 3,5, Дніпрі — 2 тис. Таке житло популярне серед студентів і людей, які приїздять на роботу до великих міст.

У столиці найдешевший варіант пропонують за 700 грн. Це куток в однокімнатній квартирі.

— А ви звідки, батьки є? Працюєте чи вчитесь, який графік роботи? Візьміть із собою паспорт, — влаштовує телефоном допит власниця квартири. Називається Любов'ю. Живе на Борщагівці.

Поряд із будинком розташовані ринок, три супермаркети, зупинка міського транспорту. У квартирі зустрічає соцпрацівниця, проводить до кімнати. Господиня лежить на ліжку. Над її головою висить ручка, на яку можна спертись і встати. Каже, що так живе останні 18 років. Спочатку стався інсульт, потім впала і зламала шийку стегна. Біля ліжка на табуретці — тарілки з їжею. Між балконом і ліжком помістився диван. На ньому спатиме квартирант.

— У будні до мене приходить соціальний працівник. А в суботу-неділю треба підігріти їсти, води принести, судно винести. Це хвилин 30 займе. Я їм раз на день. Тарганів, клопів у квартирі немає. Я курю, тому не проти, якщо й ви куритимете, — говорить Любов.

За ціною однокімнатної квартири пропонують кімнату в дворівневому помешканні — 6500 грн із комунальними. Поряд із будинком є п'ять супермаркетів, парк. До метро йти 12 хв.

— Власниця квартири планувала тут зустріти старість із чоловіком. Все для себе робили. Потім чоловік помер, донька поїхала. А у власниці ще будинок за містом. Туди перебралася жити, — розповідає один із квартирантів. Представляється Олександром.

— Цьогоріч на кімнати зберігся попит, бо деякі навчальні заклади не відкрили гуртожитки, — розповідає 42-річний Сергій Курганов із Асоціації фахівців з нерухомості.

— Господарям помешкань вигідніше здавати їх покімнатно, ніж повністю. Заробляють на 15–20 відсотків більше. Особливість оренди кімнат — вона зазвичай короткострокова, порівняно з орендою квартир. Є два види помешкань — із власниками та підселенням. Перші користуються меншим попитом. Вони на 20 відсотків дешевші. Найчастіше орендатори звертають увагу на наявність водонагрівачів, лічильників, щоб менше платити за комунальні послуги. Важливе розташування будинку — аби не витрачати час і гроші на транспорт. Карантин дуже вплинув на власників житлової нерухомості. Ми здавали квартиру трьом хлопцям. Вони працювали баристами в кав'ярнях. Заклади зачинилися, хлопці поїхали додому. Квартира залишилася пустою. Але немає ажіотажу, як зазвичай бувало наприкінці серпня — на початку вересня. Тим, хто хоче орендувати кімнату, є з чого вибирати.

Зараз ви читаєте новину «"Немає ажіотажу, як зазвичай бувало на початку вересня"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути