У Києві окрему кімнату можна орендувати в середньому за 3–4,5 тис. грн, Харкові та Львові — за 3, Одесі — 3,5, Дніпрі — 2 тис. Таке житло популярне серед студентів і людей, які приїздять на роботу до великих міст.
У столиці найдешевший варіант пропонують за 700 грн. Це куток в однокімнатній квартирі.
— А ви звідки, батьки є? Працюєте чи вчитесь, який графік роботи? Візьміть із собою паспорт, — влаштовує телефоном допит власниця квартири. Називається Любов'ю. Живе на Борщагівці.
Поряд із будинком розташовані ринок, три супермаркети, зупинка міського транспорту. У квартирі зустрічає соцпрацівниця, проводить до кімнати. Господиня лежить на ліжку. Над її головою висить ручка, на яку можна спертись і встати. Каже, що так живе останні 18 років. Спочатку стався інсульт, потім впала і зламала шийку стегна. Біля ліжка на табуретці — тарілки з їжею. Між балконом і ліжком помістився диван. На ньому спатиме квартирант.
— У будні до мене приходить соціальний працівник. А в суботу-неділю треба підігріти їсти, води принести, судно винести. Це хвилин 30 займе. Я їм раз на день. Тарганів, клопів у квартирі немає. Я курю, тому не проти, якщо й ви куритимете, — говорить Любов.
За ціною однокімнатної квартири пропонують кімнату в дворівневому помешканні — 6500 грн із комунальними. Поряд із будинком є п'ять супермаркетів, парк. До метро йти 12 хв.
— Власниця квартири планувала тут зустріти старість із чоловіком. Все для себе робили. Потім чоловік помер, донька поїхала. А у власниці ще будинок за містом. Туди перебралася жити, — розповідає один із квартирантів. Представляється Олександром.
— Цьогоріч на кімнати зберігся попит, бо деякі навчальні заклади не відкрили гуртожитки, — розповідає 42-річний Сергій Курганов із Асоціації фахівців з нерухомості.
— Господарям помешкань вигідніше здавати їх покімнатно, ніж повністю. Заробляють на 15–20 відсотків більше. Особливість оренди кімнат — вона зазвичай короткострокова, порівняно з орендою квартир. Є два види помешкань — із власниками та підселенням. Перші користуються меншим попитом. Вони на 20 відсотків дешевші. Найчастіше орендатори звертають увагу на наявність водонагрівачів, лічильників, щоб менше платити за комунальні послуги. Важливе розташування будинку — аби не витрачати час і гроші на транспорт. Карантин дуже вплинув на власників житлової нерухомості. Ми здавали квартиру трьом хлопцям. Вони працювали баристами в кав'ярнях. Заклади зачинилися, хлопці поїхали додому. Квартира залишилася пустою. Але немає ажіотажу, як зазвичай бувало наприкінці серпня — на початку вересня. Тим, хто хоче орендувати кімнату, є з чого вибирати.
Коментарі