вівторок, 17 квітня 2018 06:51

Найбільше впали ціни на "хрущовки" та "готельки"

— Забудовники ставлять мінімальну націнку. Бо пропозицій багато, а попит на квартири низький. Собівартість квадратного метра — 14 тисяч гривень. Продають по 15,5 тисячі, — каже експерт ринку нерухомості 37-річний ­Сергій Костецький.

Що далі буде з вартістю житла?

— Дорожчає газ, електрика, будматеріали, — каже Сергій Костецький. — Зросла мінімальна зарплата. Будівельникам потрібно платити більше. Все це збільшує вартість квадратного метра. У забудовників є два виходи — підвищувати вартість квартир або заморозити будівництво. Дехто починає економити на якості матеріалів і робіт, щоб не збільшувати ціни.

На що звертати увагу при купівлі квартири?

— На вторинному ринку ризиків небагато. Але й квартири коштують дорожче, ніж у новобудовах. Водночас купувати житло на етапі будівництва ризиковано. Терміни постійно переносять. Невідомо, чи вистачить фінансування, щоб здати будинок у експлуатацію. Тому я рекомендую не купувати житла на етапі фундаменту. Звісно, за якістю і комфортом квартири в нових будинках кращі, ніж на вторинному ринку. Житлові комплекси будують зі своєю інфраструктурою, закритою територією, охороною.

Скільки коштує найдешевше житло?

— Майже 500 тисяч гривень коштують невеликі однокімнатки в новобудовах. Але їх небагато. Що менша квартира, то вища її собівартість. На вторинному ринку впали ціни на "хрущовки" та "готельки". До 25 тисяч доларів можна знайти багато варіантів. Але таке житло не користується особливою популярністю.

На що покупці звертають увагу?

— Район, де розташований будинок. На вторинному ринку найбільший попит на квартири, які збудовані не більш як 10 років тому. Ремонт має другорядне значення. Важливіший загальний стан будинку, наявність лічильників.

Як забудовники зацікавлюють людей?

— Пропонують одноразові акції, знижки. Також — купувати квартири на виплат. Заманюють додатковими зручностями: охорона, наявність магазинів на території комплексу.

Коли українці купували нерухомість найактивніше?

— Найбільший попит був у 2006–2008 роках. Тоді житло розбирали ще на етапі фундаменту. 60–70 відсотків угод укладали за рахунок кредитів на житло.

Зараз ви читаєте новину «Найбільше впали ціни на "хрущовки" та "готельки"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути