Ексклюзиви
Четвер, 17 травня 2007 19:15

Літніх жінок наймають нянями і сиділками

Автор: фото: Євген КОЛЕСНИК
  65-річна киянка Марія Микитенко сьомий рік працює у Музеї архітектури та побуту в Пирогові. Доглядає хатку, садить квіти. Працює з дев’ятої ранку до п’ятої вечора. У музей потрібно ще десяток доглядачів. Зарплата — 415–600 гривень. Службовий автобус підво
65-річна киянка Марія Микитенко сьомий рік працює у Музеї архітектури та побуту в Пирогові. Доглядає хатку, садить квіти. Працює з дев’ятої ранку до п’ятої вечора. У музей потрібно ще десяток доглядачів. Зарплата — 415–600 гривень. Службовий автобус підво

Чимало роботодавців просять підшукати їм літніх працівників, запевняють у столичних агентствах працевлаштування. Жінок-пенсіонерок наймають сиділками і нянями. Вони більш відповідальні та неконфліктні.

— Моя мама три роки після інсульту, — говорить Тамара Юго, 61 рік. — Живе вона у приватному будинку в Глевасі (за 20 км на захід від столиці. — "ГПУ"), а я — на  Позняках. Мама до міста не хоче, хоч ледве ходить із паличкою. Сама не впорається. Треба їй їсти варити, прибирати, допомагати переодягатись. Їздити до мами щодня не можу. Ми найняли жінку-доглядачку. Їй, як і мені, за шістдесят. Платимо 250 доларів. Вона залишається ночувати у мами, якщо додому їхати пізно.

До малих дітей нянь запрошують на кілька годин у будні, поки батьки на роботі. Платять 750–1000 грн на місяць. Багато оголошень про роботу нянькою або сиділкою друкують у газеті "Авізо". Про високооплачувану роботу тих, кому за п"ятдесят, можна дізнатись здебільшого з Інтернету. Роботодавці навмисне розміщують оголошення саме там: освічена людина тепер повинна знати комп"ютер.

— Молодь сама вчиться комп"ютерної грамоти, до нас ідуть переважно люди після сорока років, — каже адміністратор курсів "Байт", що біля столичної станції метро Лісова Роман Мірошниченко, 25 років. — Після цього влаштовуються на кращу роботу. Починаємо з програми "Віндовз Ікс-Пі". Курс коштує 220 гривень.

На інтернет-сайті працевлаштування robota.com.ua пропонують надомну роботу — набирати тексти на комп"ютері. Зарплата — від 1000 грн. На сайті "Пропоную роботу" запрошують збирати вручну кулькові ручки за 50–100 грн на день.

Запросили в "секс по телефону". Пообіцяли 2 тисячі гривень

— Зараз кілька бюро перекладів шукає кур"єрів, щоб забирали передачі, які передають поїздом, — каже працівник столичного рекрутингового агентства "Заробіток" Дмитро Суворий, 39 років. — Є приписка: "Бажано пенсіонер". Платять 500 гривень. Ця робота — на кілька годин зранку.

Літніх киян часто запрошують екскурсоводами. Треба мати добру вимову і знати місто. Зарплата 1200–1500 грн. Жінок із молодим голосом беруть операторами у служби таксі. 54-річну Аліну запросили на фірму, яка пропонує секс по телефону.

— Я хотіла влаштуватись оператором на телефонну лінію банку, — розповідає Аліна. — А в агентстві запропонували секс по телефону. Я відмовлялася. Але пообіцяли платити 2 тисячі гривень. Робота з шостої до десятої вечора неподалік від дому. У мене прекрасна дикція, тому взяли з першого прослуховування. Дітям сказала, що влаштувалась оператором у банку.

У Києві з вищою технічною освітою можна легко влаштуватись на роботу й після п"ятдесяти, запевняє Дмитро Суворий, 39 років. Тепер у дефіциті інженери, електрики і будівельники. Фірми беруть людей з великим стажем. А в молоді ці професії непопулярні.

50-річний киянин Андрій Кузьменко 25 років працював інженером в Інституті проблем лиття. Якось подзвонив приватний підприємець — шукав інженера для кузні "Київ-гарант".

— Тепер я роблю розрахунки, — розповідає про нову роботу. — Наприклад, проектують вони коване накриття над басейном. Мені треба розрахувати, яку вагу витримають підпірки, скільки металу треба. Недавно робив розрахунки столика під акваріум на одну тонну води. В інституті мені платили 540 гривень на місяць, а тут — 3 тисячі.

На обмеження за віком в оголошеннях про роботу не звертайте увагу, радить Дмитро Суворий. Досвідченого фахівця завжди візьмуть. У Києві в середньому пропонують 2 тисячі гривень зарплатні.


Вакансії для літніх людей у Києві


 вакансія Зарплата, грн  Вимоги  роботодавець 
 доглядач будинку  415–600  —  Музей архітектури та побуту тел. (044) 526 57 65
 набірник текстів  2250  ВО, ПК  видавництво "Воля"
тел. (099) 112 2084
 кур"єр  1000  Чоловік, старший 45 років  Видавництво
тел. (044) 592 80 56
 складання кулькових ручок  1500  робота вдома  біржа "Надомник"
[email protected]
 няня  750 і вище  ДР  тел. (044) 201-65-18
 сиділка  2000  догляд уночі  кадрове агентство
тел. (067) 362 12 92

ВО — вища освіта; ПК — вміння працювати на комп"ютері; ДР — досвід роботи
Зараз ви читаєте новину «Літніх жінок наймають нянями і сиділками». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4523
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути