— Українці досі затребувані в Росії. В сусідній державі теж криза на ринку праці. Населення скорочується, потрібні робочі руки. Вакансії заповнюють за рахунок заробітчан, — каже президент міжнародної асоціації з працевлаштування Василь Воскобойник, 42 роки.
Більшість українців знають російську мову. Тому проблем у спілкуванні не виникає. Найбільше заробітчан працюють на будівництві.
Війна вплинула на трудову міграцію. Почався поступовий, але незворотний процес розриву відносин на державному рівні й між громадянами. Пропаганда в сусідній державі сильно впливає на суспільство. Ставлення росіян до українців постійно погіршується. Трудові мігранти відчувають це щодня. У таких умовах працювати нелегко.
Росія переживає економічну кризу. Зарплати не зростають, пропозицій роботи меншає. Тому кількість заробітчан постійно знижується, але цей процес іде повільно. Фактично відбувається переорієнтація трудових мігрантів на країни Євросоюзу, зокрема Польщу.
Вимоги до трудових мігрантів в Росії нескладні. Але на приватних будівництвах половина працівників офіційно не оформлені. Люди звикли так працювати, хоча це ризик. Сьогодні українцю добитися правди в сусідній державі майже неможливо.
Коментарі