вівторок, 16 квітня 2013 07:15

Кирило Ясько здає в оренду намет за долар

Автор: фото наданє Кирилом Яськом
  Бізнесмен Кирило Ясько (за плакатом у капелюсі) з групою туристів на гірському масиві Проклетьє під час подорожі Чорногорією в серпні 2012 року
Бізнесмен Кирило Ясько (за плакатом у капелюсі) з групою туристів на гірському масиві Проклетьє під час подорожі Чорногорією в серпні 2012 року

Кияни Кирило Ясько та його дружина Світлана водять людей в туристичні походи за гроші. Торік організували відпочинок півтисячі людей.

— Я п'ять років працював спеціалістом з інформаційних технологій у комерційному банку, Дружина була директоркою спортивного магазину, — розповідає 33-річний Кирило. — Навесні 2005-го створив сайт www.outdoorukraine.com. Виклав там свої фото з походу в Крим. 10 людей попросили, щоб організував їм похід за гроші.

За три місяці Кирило та Світлана звільнилися з роботи.

— Перші два роки клієнтів мав десь 60-70. Заробіток був менший, ніж у банку. Довелося підробляти. Створював сайти, навіть вагони розвантажував. Тепер за рік маємо 180 тисяч гривень. Третину витрачаємо на спорядження.

Щороку розробляє два-три нових маршрути. Їх проводить сам.

— Для старих маю телефони 30 інструкторів. За супровід нескладної подорожі плачу 400 гривень на день. Якщо похід тривалий — від дев'яти днів, потрібно нести великий вантаж або щодня спускатися з гір на мотузках, — удвічі більше.

Яськи придбали 30 комплектів наплічників, спальників і наметів. Тримають їх у хаті знайомого в Криму. День оренди однієї речі коштує $1, весь комплект 30 грн. Це вдвічі дешевше, ніж у пунктах прокату.

— Наплічники мені шиє київський підприємець Олександр Волков. Він спеціалізується на туристичному спорядженні. У магазинних рюкзаках багато зайвих застібок, поролону в спинках, рами алюмінієві. Додають зайву вагу й ламаються, — каже Кирило.

Окрім походів Україною, пропонує 10 закордонних за ціною $150-1000 з людини. Найдешевший — до Туреччини, найдорожчий — у Непал.

— Цього року в Непал буде останнім у сезоні, з 10 по 24 листопада. Маємо вже 14 заявок. Але третина згодом відсіються — когось на роботі не відпускають, когось сім'я. Беремо передоплату 100 доларів. Тим, хто відмовляється їхати, пропонуємо вкласти кошти в якусь іншу подорож.

Цьогоріч запланував 105 походів. Пік туристичного сезону — з 1-9 травня та з середини червня до першого тижня вересня. Грудень та лютий Яськи проводять удома — набирають туристів на наступний рік.

Перед мандрівкою учасників страхують.

— Для Криму поліс коштує 20-30 гривень, для Гімалаїв — 300-400. Торік хлопець фотографував на ходу, оступився на гірській стежці, зламав руки. Рятувальники приїхали на джипі, відвезли його в Ялтинську лікарню. Там зробили рентген, наклали гіпс і відпустили. Страховка це все покрила. Ми допомогли купити йому квиток в Сімферополь і посадили на автобус.

Кирило Ясько закінчив піврічні курси для екскурсоводів при Таврійському університеті в Криму. Щомісяця платить 200 грн єдиного податку і 400 — до пенсійного і фонду соціального страхування. З дружиною виховує двох дітей. Старшого сина, 6-річного Захара почав брати в гори з 3,5 року.

30-40 гривень витрачає Кирило Ясько на харчування одного туриста на день. Їдять рис, вівсянку, гречку, шпроти, шоколад, тушонку, сухі хлібці. Беруть їх, бо легкі, не обтяжують рюкзак. Воду набирають у джерелах. Непроточну знезаражують таблетками нітрофур. Блістер на 12 пігулок коштує 60 грн. Вистачає на 12 л.

Зараз ви читаєте новину «Кирило Ясько здає в оренду намет за долар». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути