пʼятниця, 20 червня 2014 00:45

Картоплю возили в російські ресторани

Херсонець 47-річний Ігор ­Бородюк сім років возив картоплю у російський Санкт-Петербург, Москву, Краснодарський край. За сезон мав до 200 тис. грн.

— За гроші, зароблені на картоплі, купив квартиру та джип. Різниця в ціні між Херсоном і Росією завжди була висока. Востаннє їздив у грудні. Картоплю вдома скуповував по 3,8 гривні. На ринку в Москві продавав по 8, — розповідає телефоном. — Особливо добре заробляв на першій молодій картоплі. В Херсоні брав по 8–9 гривень за кіло, в Росії перепродував по 20–25. У цьому бізнесі треба мати прикриття. Я співпрацював із московським бізнесменом, його знають по кличці Бубель. Він робив усі довідки в санстанції, домовлявся за місце на ринку, зводив із потрібними людьми, помагав проходити таможню без черги, частково домовлявся про збут. За прикриття платив йому з кожної партії від 500 до тисячі доларів. Три роки тому вийшов на мережі ресторанів. На них заробляв найбільше. Вважалося, що поставляю їм елітні сорти. На ринку продавав картоплю по 8 гривень, а в ресторан — по 18.

Бородюк має 30-тонну фуру. ­Тепер її орендує підприємець із Криму.

— Навесні возив насіннєву картоплю. Домовлявся в основному з фермерськими господарствами на Кубані. Насіння продавав від 20 гривень за кілограм. Ходка туди-назад по бензину обходилася у 3–5 тисяч гривень. Порожняком не їхав. Мав зв'язки з логістичними центрами, повідомляв, куди їду. Часто завантажували попутними вантажами: деталі до автомобілів, масло, меблі. Так гроші за бензин повертав, — каже підприємець.

16 червня Росія заборонила ввозити українську картоплю. Офіційна причина — зараження шкідником картопляною нематодою.

— Можна везти картоплю на Німеччину, Польщу, Францію. Німці дуже цінують наші овочі. Кажуть, що смачні і пахучі. Єдине — більше проблем із дозволами. Потрібно постійно брати довідки із санстанції про перевірку врожаю на нітрати, крохмальність. Закуповувати картоплю тільки у великих господарств. Вони мають надати довідку, чим обробляли, вказати сорт.

Зараз ви читаєте новину «Картоплю возили в російські ресторани». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути