пʼятниця, 07 травня 2010 02:52

Ігор Середа продає коров"ячі шкури в Росію

Заготівельники скуповують худобу живою вагою. За 1 кг яловичини дають 9–10 грн. У вагу входить і шкіра. Її вигідніше зняти і продати окремо.

33-річний Ігор Середа — різник. Забиває худобу на власному подвір"ї в райцентрі Христинівка Черкаської області. Він збирає шкіри.

— Треба знати, як правильно забити, — показує на однорічному бичку. — На шиї шукаю заглибину між хребцями і вганяю тесака. Перебиваю спинний мозок.

Паралізована тварина падає. Із неї зрізає шкуру за 20 хв. Починає з шиї та щік. Бик може ворушити лише очима. Знявши, перерізує горло і зціджує кров.

— На шиї та щоках найм"якша шкіра. З неї роблять рукавички, — Ігор показує кривавий клапоть. — Биків можна забивати кувалдою по голові або перерізаючи горло. Але так шкіра псується. А вона має бути цілою. Найвище ціниться знята з живої скотини. Коли вона висихає, на дотик значно м"якша за трупну. Вона легше розтягується.

Клапоть з морди місцеві перекупники беруть по 5 грн. Ігор сушить їх. Двічі на рік вивозить до Росії.

— Через знайомих знайшов приватне підприємство біля міста Єсентуки. Там за одну шкурку з морди дають 110 гривень на наші гроші, — розказує Середа.

Селяни приносять коров"ячі та свинячі шкури.

— У нас аби швидше м"ясо спродати. А шкуру кидають на потім. Тварину до забою готувати треба. Кілька днів не годувати. Шкура корови чи свині, забитої в теплу пору, м"якша. За неї більше заплатять. Забита взимку — тверда і груба. Знімати треба моментально по забою. Краще з живої. Але не в кожного духу стане.

Шкури свиней, корів та коней скуповують на вагу. За 1 кг конячої місцеві заготівельники дають 3,5–4 грн. Кілограм свинячої іде від 6 грн, стільки дадуть і за коров"ячу. Цілу кролячу оцінюють у 2–3 грн. Проте, якщо вона від породистого кроля, з гарним хутром — у 10–40 разів більше.

Одна шкура корови заважує на 20 кг.

Шкірпідприємства з Європи, Росії та Китаю беруть великі партії в українських заготівельників. Присилають свої хури, платять мито і оформляють документи на вивіз.

— Іноземці за українську шкіру та хутро дають у 5–10 разів більше за місцеві ціни, — запевняє Ігор Середа. — Хто з перекупників налагодив контакти з закордоном, той добре заробляє. Із селянином з кількома шкурами ніхто не стане морочитися.

Зараз ви читаєте новину «Ігор Середа продає коров"ячі шкури в Росію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути