— Рік тому відмовився від газу. Купив електрокотел за 1500 гривень. Порахував, опалювати будинок ним втричі вигідніше, — каже 54-річний Олександр Нестеренко з Полтави. Має хату на 80 "квадратів".
— Електроопалення вигідне, якщо живе одна чи дві людини. Я на опаленні не економлю. Але стараюся менше користуватися чайником, праскою, бойлером. Раніше засинав, а телевізор працював до ранку. Зараз вимикаю. Якщо електрика й далі дорожчатиме, то можливо перейду на тверде паливо.
— Газ у селі є. Але я принципово його не хотів. Колись мій брат відкрив крани на плиті й отруївся, — розповідає 34-річний Володимир Бондаренко з села Стрижавка на Вінниччині. Живе у 2-поверховому будинку. — Вибігав за електриками й дозволами. Витратив понад 20 тисяч гривень. До будинку підвів три фази, стоїть тризонний лічильник. Тепер ведемо нічне життя. О 23:00 нормальні люди лягають спати. А ми з дружиною займаємося домашньою роботою. Бо до сьомої ранку діє знижка на електрику. Хату опалюємо теж вночі. Вдень котла майже вимикаю. Найбільше платили за електрику в січні та лютому. Тоді нагорало до тисячі кіловат. У сусіда такий будинок, як у мене. Він опалює газом. Торік взимку платив 1400 гривень за місяць. Я — на сотню більше. Після подорожчання електрики наші рахунки зростуть гривень на 200. Але і мені, і жінці трохи підняли зарплату. То не критично.
У будинку від старих господарів залишилися п'ять груб. Нині не використовуємо їх. Нещодавно рахував: вигідніше топити дровами чи вугіллям. Буде в півтора раза дорожче, ніж електрикою. До того ж вона зручна. Якщо замерзли, можна наплювати на економію та включити котел. А грубу розкочегарити ще потрібно.
Коментарі