Ексклюзиви
Понеділок, 15 вересня 2008 18:49

Фазани їдять колорадських жуків

Автор: фото: Олена МАРЧЕНКО
  Юрій Мулько збирає яйця фазанів. Вольєри улаштував і в центрі Умані, у дворі товариства мисливців і рибалок
Юрій Мулько збирає яйця фазанів. Вольєри улаштував і в центрі Умані, у дворі товариства мисливців і рибалок

Біля своєї хати в місті Умань Черкаської області пенсіонер Андрій Воропаєв, 62 роки, садить 6 соток картоплі. Ще має город поблизу закинутого аеродрому. Там теж вирощує картоплю. Навесні та влітку рослини треба обприскувати. Інакше з"їсть колорадський жук.

— Картоплю в дворі не обробляю, — каже. — У мене хворі нирки та сечовик. Як наїмся кропленої, так одразу в больницю треба. То під хатою бульба росте без хімії. А ту, що біля аеродрому, продаю.

Воропаєв тримає п"ять фазанів. Вони гуляють двором, як кури. Харчуються зеленню, крупою. І видзьобують усі личинки колорадського жука. Птахів придбав за 300 грн у місцевому товаристві мисливців і рибалок.

Цьогоріч Воропаєв купував для обприскування засоби "Антижук", "Бомбардир", "Конфідор" та "Актара". Одна упаковка коштує 2,50–3,50 грн. Її розчиняють у відрі води. Вистачає, щоб обробити 2 сотки. Але хімії вистачає ненадовго.

— Усі жуки не дохнуть, — ділиться Воропаєв. — Вони починають знову лізти за тиждень. Треба знову кропити.

Тому пенсіонер розводить фазанів удома. Дізнався, що в них дієтичне м"ясо.

— Їздили ми якось на полювання  в Новоархангельський район, Кіровоградщина, — розповідає Юрій Мулько, 45 років, керівник Уманського товариства мисливців і рибалок. — Чуємо, кричить до нас мужик: "Не стріляйте! Це мої!" Бачимо, аж на городі поміж картоплею фазани бігають. Виявилося, жуків колорадських визбирують.

Торік уманці знайшли в лісових гніздах сотню яєць. Підклали їх під своїх квочок. Вилупилося 70 фазаненят.

Цьогоріч у господарстві тримають 34 самки. Яйця від них забирають. Купили інкубатор на 1,5 тис. яєць.

Птахи невибагливі до харчів, запевняє Мулько. Клюють будь-яке насіння, спориш і кропиву. У закритих умовах треба додавати комбікорми. Виростити дорослого фазана з яйця коштує 40 грн, порахували мисливці. Вони вже випустили на волю 300 птахів, а 110 — продали.

— У мене двоповерховий будиночок. У дворі є бесідки, виноградник. От і купив собі двох фазанів для краси, — говорить 30-річний Ігор Клюй.

Цих птахів також продають мисливцям. Для членів місцевого товариства ціна — 60 грн. Для інших — удвічі більша.

— Випускаємо із вольєра — полюйте собі, — каже Мулько. — Якщо заплатив за трьох, маєш право вполювати стільки. Не вполював — твої проблеми.

— Фазани, якщо їх підгодовувати, стають ручними, — зауважує єгер Микола Аверін, 49 років.

— Торік якось забули закрити клітку. Кілька птахів утекло. Так вони ще й досі прилітають. Знають, що тут їх погодують.

Наступного року мисливці можуть продати птахів не менш як на 180 тис. грн.

Зараз ви читаєте новину «Фазани їдять колорадських жуків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі