— Шукала квартиру, щоб було близько до роботи. Знайомий запропонував свою однокімнатку. Попередив — помешкання тісне. Коли зайшла туди, не повірила, що бувають такі малі квартири, — говорить Ольга ПОЛІННІКОВА, 30 років. Працює бухгалтером у Києві. Другий рік знімає житло площею 16 "квадратів". Платить щомісяця 4200 грн.
— Ширина кухні — півтора метри. Там помістилася мала пральна машина, умивальник, газова плита на дві конфорки й невелика тумба. Їсти можна тільки стоячи. Стільця ніде поставити. Холодильник стоїть у коридорі. Санвузол сумісний. Замість ванни — душ.
Кімната — десять "квадратів". Є невеликий диван. Ще помістився стіл для комп'ютера, крісло, стілець і журнальний столик. На стінах розвісила полиці до самої стелі. Там зберігаю косметику, книжки. Балкона у квартирі немає. Щоб посушити речі, протягую через кімнату шнурок. Всюди відчиняю вікна, — розповідає Ольга Поліннікова.
На форумах кияни ділилися порадами, як краще облаштувати таке житло. Жаліються на планування квартир. Їх важко провітрити. Коли в когось підгорає страва на плиті, відчиняють двері, вікна. Інакше запах стоятиме довго.
Життя в малій квартирі навчило відмовлятися від зайвого. Роздарувала багато книжок. Не купую посуд, вазони. Більше грошей витрачаю на їжу, косметику, відпочинок.
— Найменша квартира, яку здавала в оренду, була площею 10 квадратних метрів, — говорить 30-річна Тетяна Михайліна, столичний рієлтор.
— У центрі Києва кілька років тому здавали трикімнатну квартиру за 12 тис. доларів на місяць. Потім орендарі поїхали, а нових знайти було важко. Власниця переробила помешкання на шість квартир-студій по 10 "квадратів". Кожну здає в оренду по 3,5—4,5 тисячі гривень. Додатково люди сплачують комунальні послуги. Лічильник один на всю квартиру. Платежі ділять на всіх порівну. Виходить до 200 гривень влітку й від 400 взимку. Заселяються в такі квартири переважно хлопці. Часто це програмісти, студенти, юристи. У дівчат багато одягу, взуття. Однак довго в таких помешканнях не живуть. Найбільше — півроку.
Коментарі