вівторок, 11 жовтня 2016 07:20

"Дружини мільйонерів отримують допомогу при народженні дитини"

— Єдиного реєстру соціальних виплат в Україні немає. Тому назвати точну кількість пільговиків важко. Соціальні виплати отримують від 12 до 20 мільйонів українців, — каже економіст Борис Кушнірук, 50 ­років.

— Коли Павло Розенко став міністром соцполітики, говорив із ним про ­ре­єстр. Запитував, скільки грошей потрібно на його створення. Він називав суму 60 мільйонів гривень. Зараз ідеться про 300. Пільги у формі безкоштовних послуг дають можливості для зловживань. Як визначити, скільки пільговиків насправді проїхали в автобусі чи тролейбусі? Рахують за якимсь коефіцієнтом. Перевізники дадуть більше хабара, отримають вищу компенсацію. Від заміни пільг грошовою допомогою найперше виграє бюджет. Скоротяться витрати. Стане зрозуміло, хто отримує пільги і чому. Виявиться повно мертвих душ.

Гроші треба розподіляти так, щоб допомогу отримували найбільш нужденні. Або пропонувати пільги на певних умовах. Наприклад — дамо субсидію, якщо придбаєте енергоефективні лампочки, твердопаливний котел. Треба допомагати не за категоріями: багатодітні сім'ї, матері-одиначки, пенсіонери. А індивідуально — тим, хто потребує. Безкоштовний проїзд зараз діє тільки для городян. Пенсіонери, які живуть у селі, рідко користуються ним. Порошенко, Ющенко — багатодітні батьки. Теж претендуватимуть на пільги? Знаю ситуації, коли дружини мільйонерів отримують допомогу при народженні дитини.

Найпростіше монетизувати проїзд у громадському транспорті. Наприклад, пільговики платять половину вартості проїзду. Тоді буде зрозуміло, скільки людей користуються цим. І перевізники не отримуватимуть збитків, бо возитимуть пільговиків за половину вартості. Ми — бідна країна, а намагаємося допомогти всім. Як можна давати пільги половині населення? На Заході допомогу виділяють обмеженій кількості людей. Для малозабезпечених організовують безкоштовне харчування у спеціальних їдальнях, видають продуктові набори.

Зараз ви читаєте новину «"Дружини мільйонерів отримують допомогу при народженні дитини"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути