У супермаркеті "Сільпо" на столичній Контрактовій площі у п"ятницю, 21 серпня, вишикувалася черга. Це туристи з Німеччини вийшли з двох автобусів.
— Переді мною душ 50 німців валюту здали. Кожен по 200–300 євро, — розповідає киянин Сергій, 38 років. — Я став за ними. Думаю, куплю зараз 3 тисячі євро. Де там! Касирка каже: "Валюти немає. Можу продати тільки 200 євро". "Як це нема? — питаю. — Тільки що ж два автобуси німців торбу євро здали". "Немає валюти", — і все тут. Значить, притримує тітка валюту для своїх людей. Або для банку.
Банки не продають валюту, щоб за день-два збути дорожче. Бо з кінця липня долари та євро постійно зростають у ціні. За цей час "зелений" подорожчав більш як на гривню, до 8,55 грн. Євро продають по 12,20 грн. Це на 2 грн дорожче, ніж місяць тому.
40-річний Євген Пенцак, викладач Києво-Могилянської академії переконаний: різкі й несподівані стрибки долара та євро спровоковані політичними іграми.
— Зараз не варто купувати валюту. За кілька днів її курс знизиться, — каже.
Однак поки що валюта дорожчає. Експерти прогнозують, що до кінця року долар підскочить до 8,80 грн.
— Гривня падатиме, — вважає економіст інвестиційної групи "Сократ" Михайло Сальніков, 36 років. — Парламент зобов"язав Нацбанк профінансувати підготовку до Євро-2012. Треба знайти 9,8 мільярда гривень, бо фінансування з бюджету немає. Є версія, що Нацбанк надрукує ці мільярди й випустить в обіг. Тому на ринку й почалася паніка. Запаси гривні обмінюють на валюту, щоб уберегтися від знецінення.
"Валюти немає. Можу продати тільки 200 євро"
Джерела в Нацбанку стверджують: додаткові гроші вже надрукували. Хоч і приховують це.
— Не намагайтеся виграти від нинішніх стрибків. Краще притримайте долари та євро до Нового року, — радить партнер консалтингової компанії "Бізнес" Марина Сидоренко, 31 рік.
Коментарі
1