У суботу 20 лютого обмінний пункт "Приватбанку" на площі Леніна в центрі Умані Черкаської області купує долар по 8,01 грн. Продає по 8,06. Це на 20 коп. дешевше, ніж на початку місяця.
За півгодини підходить перший клієнт 53-річний Олексій. Він купує $400.
— Валюта треба у відрядження за кордон. Я щомісяця їжджу, — пояснює.
Наступна клієнтка 28-річна Людмила Лосюк підходить за 15 хв. Здає $50 доларів.
— Я без роботи, чоловік теж. Мама виділила мені із запасів. Оце поміняю долари, заплачу за комуналку, — розповідає.
За годину пункт обміну обслуговує лише двох клієнтів. За вихідні долар впав у ціні на 5 коп. Приміром, "Родовід банк" продає валюту по 8,02 грн.
Попит на валюту впав, підтверджують у фінустановах. У січні 2010-го, незважаючи на вибори, громадяни купили $1,5 млрд. Тоді як у листопаді або грудні 2009 року — понад $2 млрд щомісяця.
У підприємств та населення просто немає на руках вільної гривні, тому й купують мало, каже Максим Гриценко із банку "ТК кредит". Тим часом Національний банк минулого місяця продав фінустановам та громадянам на погашення кредитів понад $1 млрд. Таким чином знизив ціну. Через малий попит на валюту курс долара може впасти до 7,5 гривні.
Підприємець з Умані Олександр Булигін, 50 років, раніше купував і долари, і євро для заощаджень.
— На моєму базарі виторгу взагалі немає, — говорить. — За минулий місяць я продав кілька жіночих курток. А оренду, податки, зарплату реалізаторам треба заплатити. Відкладати просто немає з чого.
Коментарі