Кількість вакансій на інтернет-сайтах із працевлаштування зросла в 2,5 раза з 2008 року. Є попит на секретарів, адміністраторів, бухгалтерів.
— Третина вакансій — продавці та менеджери з продажу. Багато компаній планують нарощувати продаж, який упав під час кризи, — каже Олексій Захаров, 40 років, з інтернет-порталу "Суперджоб". — Треба продавати товари народного вжитку, продукти харчування та послуги для бізнесу.
Другі за затребуваністю — програмісти. У цій галузі досі найбільший дефіцит кадрів. Він був навіть у кризовий період, вважає Тетяна Топчій, 33 роки, з міжнародного кадрового порталу "Хедхантер".
— Зріс попит на агрономів-ґрунтознавців. Досвідчений агроном може значно підвищити врожайність. Тому великі фермери не шкодують грошей на зарплати. Агрономи отримують до 20 тисяч гривень. Сільське господарство — одна з небагатьох галузей, які зростали 2009-го. Добрі перспективи будуть і цього року, — говорить директор компанії "СМ консалтинг" Сергій Марченко, 34 роки. — Те ж стосується і технологів харчової промисловості. Вона розвивається так само добре. У сільській місцевості дефіцит кадрів. Замінити фахівців-пенсіонерів нема ким.
Такі спеціалісти заробляють
від 4 тис. до 10 тис. грн на місяць.
Коментарі