У Долині Троянд у Черкасах 27-річний Олександр Устенко поставив свій батут. За 5 хв. стрибання бере 10 грн.
— Дорого як для 5 хвилин, — каже місцева років 20 у сірій футболці. Підходить із подругою. — Хоча б 10 хвилин давали.
— Добре, стрибайте 10. Ви все одно більше 3 хвилин не витримаєте, — відповідає Олександр.
Дівчата починають стрибати. За 4 хв. злазять захекані.
Устенко третій рік установлює батут у парках. Купив його за 3,5 тис. грн. Ще 1000 грн витратив на драбину до нього та сітку, щоб люди не випадали.
— Переважно приходять підлітки та школярі. Торік якісь дядьки стрибали. Доки я відвернувся, один із них вилетів з батута. Ногою зачепився за сітку й завис головою вниз. Дістав запальничку й хотів спалити мій батут. Був напідпитку. Після того я повісив правила безпеки, а нетверезих не пускаю.
У будні пострибати приходять 12-17 осіб, у вихідні 25-40. За день Олександр заробляє в середньому 150-300 грн.
— Спочатку мало людей було. Думали, це розвага тільки для дітей. Іноді за день нікого. А зараз бувають цілими компаніями.
У цей бізнес не потрібно щомісяця вкладати гроші. Батут не потребує електроенергії, такі атракціони не контролюють Держтехнагляд і Держпромнагляд. Тому Устенко зареєструвався як підприємець другої групи і купив іще два батути. Один поставив біля зоопарку, другий у центрі. Найняв до них двох хлопців.
— Один тиждень протримався, інший — два. Воровиті були — страх. Більшу частину виручки собі забирали. Зараз працюють треті за рахунком. Ніби нормальні, але теж не без гріха. Біля зоопарку живе мій тесть. Я попросив, щоб він один день порахував, скільки клієнтів там було. Виявилося, хлопчина порядніший за інших — лише сотню в день краде.
За минулий рік Олександр Устенко заробив 67 тис. грн. 24 тис. із них витратив на зарплати працівникам і податки. Щомісяця кладе половину виручки в банк під відсотки, щоб жити на ці гроші взимку та восени.
— З осені роблю ремонти по квартирах. Часто замовлень протягом місяця немає. Тоді знімаю гроші з депозиту.
628 гривень щомісяця сплачує до податкової Олександр Устенко. Зокрема від мінімальної зарплатні 20% на єдиний податок і 37% — на єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду.
Скільки грошей потрібно для бізнесу на батутах
Оформлення свідоцтва підприємця — 34 грн
Батут із сіткою та драбиною — 4-5 тис. грн
Оренда території — 300-800 грн на місяць
Коментарі