Американська агенція спортивних досліджень назвала три найдорожчі види спорту: автомобільний, вітрильний та гольф. В Україні автоспорт розвинений слабко. Його місце посідає теніс.
— Спорт стає дорогим, коли до приємної та корисної розваги додається слово "престиж", — каже Андрій Крилов, 57 років, директор мережі спорттоварів "Фітнес-плюс". — У нас є масові товари для спорту, окуляри для плавання, ключки для гольфа, ракетки для великого і малого тенісу. Також є товари, яких немає у каталогах — елітарні речі від ексклюзивних виробників.
"Елітарність" спорту вимірюється трьома чинниками: вартістю інструментів (ракетка, ключка, м"яч), місцем гри (корт, майданчик, поле) та уроками з тренером. В Україні найдорожче грати в гольф. І ключки, і поле для гольфу, й уроки з приватним тренером — дорогі.
— За кордоном спорт значно дорожчий. Мені колись довелося гостювати у друга в Лос-Анджелесі, — каже Андрій Крилов. — Він теж займається продажем спортивних товарів. Той показав мені ключку в оксамитовому чохлі за 12 тисяч доларів. Деякі деталі були з білого золота. Люди таке купують, бо грати в гольф дешевою ключкою непристойно.
У нас найшикарніша ключка для гольфа коштує не більш як $600. Поля — в основному приватні. Кілька ділянок є під Києвом, недалеко від Донецька та в Криму. Година гри коштує щонайменше $80. Стільки ж коштують дві години гри з приватним тренером.
У теніс грати дешевше. Але теж не кожному по кишені. Спортивний абонемент на місяць обійдеться у $80–100. І $25–40 — індивідуальні заняття з тренером.
— Вітрильний спорт — це швидше спосіб життя, — каже яхтсмен Гліб Ронецький, 35 років. — Яхтою слід займатися постійно. Найбільше часу йде саме на догляд за човном, а не на самі "випливки". Яхта коштувала півтори тисячі доларів. Це дуже дешево для дванадцятиметрової красуні. Хоч вона була у жалюгідному стані.
Як кажуть досвідчені яхтсмени, вчитися керувати вітрильником можна все життя. Приватний урок коштуватиме 100–150 грн. Навчання в середньому триває 2–3 місяці.
Коментарі