У африканській країні Гамбії український диплом вважається престижним.
Про це розповів Gazeta.ua Ассан Гайе із Гамбії. Чоловік 2 роки здобуває вищу освіту в Україні. Вивчає туризм у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького.
"Коли я повернуся додому з українським дипломом, мені буде легше знайти хорошу роботу. В минулому році в грудні я поїхав додому на зимові канікули, і працював у дуже гарному місці. Заробляв хороші гроші. Взяли, бо навчаюся в Україні. Мені подобається навчатися і я знайомим раджу їхати сюди. Тут усе дешево. Можна багато чого собі дозволити, якщо є гроші. За навчання та проживання тут платять батьки. Я не маю права працювати. Кожен місяць витрачаю мінімум 150 доларів. Коли жив у Дніпрі витрачав 300-400 доларів. У Черкаси переїхав, щоб було дешевше. Маршрутка в Дніпрі коштувала на той момент 5 гривень, а в Черкасах - 3. Вже було видно різницю. У Дніпрі я не зміг жити в гуртожитку - були жахливі умови. Пробув там тиждень і переїхав в орендовану квартиру. Платив за неї $200 на місяць", - розповідає студент.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Їздять на дорогих автівках і живуть у однокімнатці на околиці" - яка різниця між німцем і українцем
Ассан Гайе до приїзду в Україну знав лише одного українця - футболіста Андрія Шевченка. Що українці добрі, зрозумів, коли загубився в Києві.
"Якось я приїхав у Київ до друга взимку минулого року. Він надіслав мені свою адресу на телефон, але він розрядився. Я не пам'ятав адресу. Було дуже холодно, друга ночі. Я не знав мови і що мені робити. До мене підійшов чоловік, який не розмовляв англійською. Я пояснив, що в мене сів телефон і немає зарядного пристрою. Він купив його і дозволив зарядити телефон у своїй машині. Потім знайшов адресу мого друга в гуглі. Це був мій найкращий день в Україні".
Більшість українських трудових мігрантів хотіли б отримати роботу в Німеччині. На другому місці – Польща, популярні США і Канада. 61% респондентів заявили, що не хотіли би поїхати за кордон на постійне місце проживання
Коментарі