Польща почала активно надавати громадянам України міжнародний захист. Наділяє їх такими ж правами, як і біженців для того, щоб не виконувати квоти Європейського Союзу та не приймати мігрантів із Близького Сходу і Північної Африки.
Сьогодні Польща вперше за багато років почала активно надавати міжнародний захист громадянам України. Необмежене право проживати, працювати й отримувати фінансову допомогу від держави отримали аж 276 українців. І це найбільша група, яка отримала притулок у Польщі, пише видання Rzeczpospolita.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали кількість росіян, які переїхали жити в Україну
До 19 січня такий статус за кілька минулих років отримали 23 українці. Це були люди, які родом із Донбасу чи Криму, а також ті, хто належать до уразливих груп: сім'ї з дітьми, хворі або люди похилого віку.
"Більшість із них отримали захист, який надається в разі існування загрози для життя або здоров'я в країні походження", - пояснили в Управлінні з питань іноземців.
Упродовж останніх двох років клопотання українців про статус біженця масово відхилялися. І лише в окремих випадках рішення були позитивні. Офіційні дані свідчать, що 2014 року лише 6 українців отримали такий статус, на рік пізніше біженцями стали 26 українських громадян, хоча про це просили 2305 громадян України.А 2016-го статус біженця в Польщі отримали 96 українців, хоча про це просили 1306 осіб.
Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник прокоментував, як захиститися у разі трудової дискримінації у Польщі.
Коментарі