понеділок, 28 січня 2013 00:15

Затребувані професії — офіціанти, продавці та програмісти

Автор: фото: Ірина ЗДЖАНСЬКА
  Зеновій Бермес: ”Сьогодні я можу йти в бізнес, тільки якщо запропоную нетрадиційний виріб або послугу. Але про велику кількість працев лаштованих у такий спосіб говорити не можна”
Зеновій Бермес: ”Сьогодні я можу йти в бізнес, тільки якщо запропоную нетрадиційний виріб або послугу. Але про велику кількість працев лаштованих у такий спосіб говорити не можна”

Понад 20 тис. робочих місць утратила Львівщина від початку 2011-го до середини 2012 року. Половину їх в обласному центрі, говорить президент Асоціації роботодавців області Зеновій Бермес, 63 роки.

— Офіційної статистики безробітних після Євро-2012 ще немає. Але я передбачаю, що цифри будуть набагато страшніші. До мене звертаються маса людей, які просять допомогти знайти роботу. Інвестори не йдуть в область, бо на них посилюють контроль з усіх можливих боків і обкладають великими податками. Ми навіть не використали можливостей Євро-2012. А могли посилювати такі види діяльності, як виробництво сувенірів.

Львівщина посідає третє місце в Україні за кількістю вищих навчальних закладів. Випускники працюють за фахом?

— Наші вузи тільки збільшують упевненість молоді, що після навчання якнайшвидше треба виїхати за кордон. Лише кілька напрямків, за якими готує студентів Львівська політехніка, мають попит у регіоні. Це спеціалісти з ІТ-технологій та програмісти. Решта випускників шукають роботу будь-де.

Яких фахівців бракує?

— Нові підприємства, в основному, працюють у торгівлі або обслуговують населення. Затребувані професії — продавці, офіціанти. Постійний попит у сфері комп'ютерних технологій.

Центр зайнятості повідомляє, що найбільший попит — на швачок.

— Уже ні. Іноземні швейні підприємства, зокрема італійські, які робили на Львівщині замовлення, закрили через світову кризу і жорсткість нашої влади.

Наскільки важко відкрити власний бізнес?

— Найбільше робочих місць передбачає село, де є можливість переробки молочної та м'ясної продукції. Держава надає дотації, але пожвавлення там не видно. У місті безробітному започаткувати справу складно через млявість ринку. Сьогодні я можу йти в бізнес, тільки якщо запропоную нетрадиційний виріб або послугу. Але про велику кількість працевлаштованих у такий спосіб говорити не можна. Власниками великих підприємств у нас, в основному, стають не жителі Львівщини, а люди з Центру і Сходу України. Місцеві не мають стільки грошей, щоби вкласти у підприємство. За тим, як часто змінюються вивіски і власники, розуміємо, що бізнес не затримується на одному місці. Колись у Львові виробляли сільськогосподарську продукцію і автонавантажувачі, різні прилади. Треба було просто контролювати процес приватизації, тоді ці підприємства не знищили б. Тепер ми так само не можемо вплинути на російських власників автобусного чи ще якогось заводу. Вони не виробляють нічого, не створюють робочі місця, а лише паразитують на майні.

Як виправити ситуацію з працевлаштуванням?

— Місцева влада має максимально спростити прихід іноземних виробників. А також проаналізувати можливості місцевих надр і заохочувати їх переробку. У нас залишилися поклади газу, нафти. Також можна переробляти сільськогосподарські відходи й отримувати альтернативні джерела енергії. Вигоду може дати й переробка твердих відходів, у області ними все захаращене.

Зараз ви читаєте новину «Затребувані професії — офіціанти, продавці та програмісти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути