Минулого місяця Держкомітет лісового господарства та Фонд держмайна видали спільний наказ про початок передприватизаційної підготовки Рівненської сірникової фабрики. Продати підприємство планують восени наступного року.
— До того часу спеціалісти мають з"ясувати, хто кредитував фабрику та скільки в неї боргів, — розповідає начальник регіонального відділення Фонду держмайна в Рівненській області 48-річний Валерій Марчевський. — Лише після аудиторської перевірки можна назвати орієнтовну вартість підприємства.
Аби запустити виробництво, сірникова фабрика 1999 року взяла в кредит обладнання на 25,5 млн грн. Повністю виплатити позику підприємство зможе щонайменше через десять років. У першому півріччі 2006 року його збитки становили 736 тис. гривень, а чистий прибуток — трохи більше 8 млн.
— Фабрику треба було передавати у приватні руки ще три–п"ять років тому, — каже директор Микола Хоменчук, 50 років. — А зараз більша частина обладнання шведської компанії "Сведіш Матч Арендо" вичерпала свій ресурс. Устаткування вже морально й фізично зношене.
На підприємстві працюють понад 300 осіб. Воно випускає 420 млн коробок сірників щороку і займає майже 50% українського ринку. На решті домінує "Плитспічпром" із Балабанового Калузької області Росії. Цю компанію називають першим покупцем. Серед інших претендентів — російські Томська та Череповецька сірникові фабрики, а також український виробник деревоволокнистих плит "Уніплит".












Коментарі