Ексклюзиви
неділя, 03 грудня 2006 17:20

Сірникову фабрику продадуть росіянам

Минулого місяця Держкомітет лісового господарства та Фонд держмайна видали спільний наказ про початок передприватизаційної підготовки Рівненської сірникової фабрики. Продати підприємство планують восени наступного року.

— До того часу спеціалісти мають з"ясувати, хто кредитував фабрику та скільки в неї боргів, — розповідає начальник регіонального відділення Фонду держмайна в Рівненській області 48-річний Валерій Марчевський. — Лише після аудиторської перевірки можна назвати орієнтовну вартість підприємства.

Аби запустити виробництво, сірникова фабрика 1999 року взяла в кредит обладнання на 25,5 млн грн. Повністю виплатити позику підприємство зможе щонайменше через десять років. У першому півріччі 2006 року його збитки становили 736 тис. гривень, а чистий прибуток — трохи більше 8 млн.

— Фабрику треба було передавати у приватні руки ще три–п"ять років тому, — каже директор Микола Хоменчук, 50 років. — А зараз більша частина обладнання шведської компанії "Сведіш Матч Арендо" вичерпала свій ресурс. Устаткування вже морально й фізично зношене.

На підприємстві працюють понад 300 осіб. Воно випускає 420 млн коробок сірників щороку і займає майже 50% українського ринку. На решті домінує "Плитспічпром" із Балабанового Калузької області Росії. Цю компанію називають першим покупцем. Серед інших претендентів — російські Томська та Череповецька сірникові фабрики, а також український виробник деревоволокнистих плит "Уніплит".

Зараз ви читаєте новину «Сірникову фабрику продадуть росіянам». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути