Роман Соловйов, 28 років, і Катерина Мельничук, 27 років, — члени Луцького клубу історичної реконструкції "Соколина вежа". Роман був одним із засновників першого лицарського клубу в місті. З Катею познайомився на лицарському турнірі. Зустрічалися одинадцять місяців й вирішили побратися. Роман запропонував нареченій справити середньовічне весілля в одязі XV ст.
— Ми зі сватами аж руками сплеснули, що традиційного весілля не буде, — каже Таїсія Мельничук, 48 років, мати нареченої. — Діти й від дружок і свашок відмовлялися. Ледве переконали їх через тиждень зробити весілля, як у людей — у ресторані, з гостями, вінчанням, традиційними стравами. Лише тоді з батьком дали згоду.
На весілля у середньовічному стилі наречені запросили 25 гостей. Усі, окрім батьків, прийшли в старовинному одязі XIV–XV ст. Хлопці одягнули обладунки, взяли мечі й списи. Дехто зайшов до РАЦСу босоніж.
— Середньовічну шлюбну сукню пошила сама, — каже Катерина Соловйова. — У нареченого поради не запитувала, бо не хотіла, щоб він бачив її до розпису. Кажуть, то недобра прикмета.
Дівчина використала домоткане полотно, оздобила сукню дерев"яними прикрасами — для цього розібрала старі коралі. Вбрання дошивала вночі із сусідкою, за кілька днів до урочистої церемонії. Сорочку та штани для нареченого замовили в ательє.
— За задумом, ми з Катериною зустрілися в замку Любарта, — каже Роман Соловйов. — Четверо лицарів з клубу "Святий Ґрааль" підготували для нас показовий виступ, подарували квіти. Я мусив взяти меча й битися за неї. Потім став навколішки і запропонував руку і серце. Вона навіть заплакала. Я трохи перенервував, бо мечем мені розсікли брову.
Від замку до РАЦСу наречені поїхали на автомобілях, бо не мали грошей на прокат коней. Попереду й позаду кортеж супроводжували байкери з клубу "Вестерн байкерс". На честь наречених лицарі влаштували вогняне шоу. Перехожі гадали, що то знімають історичний фільм.
— У загсі всі були шоковані, — усміхається Роман Соловйов. — Кілька разів до цього нам телефонували і перепитували, чи ми бува не передумали грати у перебиранців. Коли нас оголосили чоловіком і дружиною, хлопці голосно забили в барабани.
Гостину продовжили у Стировій вежі замку, де накрили столи з середньовічними наїдками. Дозвіл на це дав директор історично-культурного заповідника "Старий Луцьк" Тарас Рабан. Гостям подавали квашені за старовинними рецептами капусту і яблука, запечене м"ясо, страви з ріпи, квасолі. Хлопці з клубів історичної реконструкції подарували молодятам меча ручної роботи.
Середньовічне весілля обійшлося Соловйовим у 1050 гривень.
Коментарі