понеділок, 08 липня 2013 00:45

Основу для розвитку регіонів буде закладено в дербюджеті 2014 року

За 22 роки незалежності України питання підвищення статусу регіонів у системі розподілу владних та бюджетних повноважень порушували не раз. Про це багато говорили і на центральному, і на місцевому рівнях. Особливо актуальним воно ставало напередодні виборів. Але досі, крім декларування намірів, жодних зрушень у вирішенні цієї нагальної проблеми не було. Нарешті збільшення обсягу повноважень місцевої влади та органів місцевого самоврядування, схоже, стає одним із пунктів порядку денного життя країни.

Принаймні такий тезис чітко прозвучав з вуст глави держави. Президент Віктор Янукович під час зустрічі з кандидатами на посади голів районних державних адміністрацій заявив, що у державному бюджеті на 2014 рік буде закладено основу для розвитку регіонів. А це вже багато про що свідчить. Адже до сьогодні волю президента чітко виконували уряд і місцева влада.

Делегування повноважень є цілком природним процесом

— Наступного року центр уваги переміститься у регіони. Ми з вами подивимося у вересні, який буде проект бюджету, — говорить 62-річний Віктор Янукович. — Думаю, що співвідношення повинно становити принаймні 55 відсотків на 45. Делегування повноважень є цілком природним процесом, адже місцева влада краще орієнтується в ситуації на місцях, знає потреби кожного міста, району, села.

Є ще один, не менш важливий аспект цього питання. Надмірна централізація влади тягне за собою й відповідальність столиці щодо будь-яких, навіть відносно дрібних, проблем у регіонах. А це створює можливість для місцевого чиновництва "переводити стрілки". Наприклад, коли не відремонтовані дороги, дірява каналізація — чиновник киває на Київ. Мовляв, не виділили коштів, усі питання до центру. Очевидно, що ані для людей на місцях, ані для самого "центру" ця ситуація також не вигідна. Так місцевий чиновник спритно приховує свою безвідповідальність.

Надмірна централізація влади тягне за собою й відповідальність столиці щодо будь яких, навіть відносно дрібних, проблем у регіонах

— Ми поступово повинні передавати повноваження в регіони разом із відповідальністю, — додає глава держави. — Коли політика регіонів і центру узгоджена — це завжди на користь країні. Я прихильник того, щоб центр уваги поступово переходив у напрямку регіонів.

Подібне розуміння вселяє надію, що ми нарешті зробимо крок у напрямку цивілізованої Європи, де розподіл повноважень між центром та регіонами становить приблизно ті самі 55 на 45 відсотків, про які говорив Янукович. Рівень та якість життя в європейських країнах підтверджують правильність такого розподілу. А оскільки Україна рухається до впровадження європейських стандартів у всіх сферах, то й цю вершину нам слід здолати.

Зараз ви читаєте новину «Основу для розвитку регіонів буде закладено в дербюджеті 2014 року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути