У західних областях сили двох політичних конкурентів — "Нашої України" й БЮТ — майже рівні. Без об"єднання ніхто з них не може створити більшості в обласних радах.
Постаттю, яка змусила жителів Західної України знову згуртуватися, став Віктор Янукович. БЮТівці зверталися до людей перед виборами так: альтернативи нема — або Янукович, або Тимошенко! Виборці сказали "ні" Януковичу і "так" Тимошенко.
Не надто високі результати "Нашої України" пояснюються слабкими першими п"ятірками у списках до місцевих рад і малозрозумілою агітацією. Гасло "Не зрадь Майдан!" працювало не так на Єханурова, як на Тимошенко.
В обласних радах сили президентської "Нашої України" та Блоку Юлії Тимошенко приблизно зрівнялися. Лідер БЮТівців на Львівщині Степан Курпіль, 47 років, каже, що "помаранчеві" приречені на співпрацю, і запевняє, що його політична сила до цього готова.
А на виборах мера у Львові колишній двічі міський голова Василь Куйбіда програв Андрію Садовому, бо спирався на старі мітингово-майданівські кадри.
— Ярослав Кендзьор, Степан Давимука, які підтримували Куйбіду, — це політики минулого століття, — вважає директор Центру вивчення проблем територій НАНУ Петро Жук, 47 років.— У Куйбіди були б кращі результати, якби він відмежувався від них.
У Чернівцях учетверте всівся у крісло міського голови міцний господарник Микола Федорук, у Рівному втретє — Віктор Чайка. У Турці на Львівщині другий раз поспіль проголосували за 70-річного комуніста Геннадія Брича. Ні Федорука, ні Чайку, ні Брича не підтримували провідні політичні сили. Але їх підтримали люди, бо всі вони знаються на господарстві.
Заяви аутсайдерів про фальсифікацію голосів та обкрадання електорату враження на громаду не справляють. Люди переконані, що останні вибори були найсправедливіші за всі роки незалежності.
— Люди, які стверджують, що ці вибори недемократичні, просто не мають права представляти український народ, — вважає керівник виборчого штабу "Нашої України" у Закарпатській області Ігор Кріль, 45 років.
Несподіванки виборів
Найбільша несподіванка виборів на Рівненщині — відсутність послідовності у симпатіях виборців. Люди, наприклад, одночасно підтримували Блок Юлії Тимошенко у місцеві ради й "Нашу Україну" — до Верховної Ради.
В Івано-Франківській області "нашоукраїнці" загалом програли вибори мерів: із 15 міських голів змінилося десять. На Закарпатті та в Чернівцях дивуються з успіху Партії регіонів. У селі Сюрте Ужгородського району виборцям настільки не подобалися кандидати, що селяни намагалися винести бюлетені з приміщень дільниць і знищити їх.
Коментарі