
— Ей, ти спокійніше гальмуй, — 15-річний Ростислав Рубаха кричить до однолітка Володимира Іваніцького. Вони повертаються з риболовлі біля села Банюнин Кам'янка-Бузького району.
Обабіч ґрунтової дороги ростуть білі квіти борщівника. Найбільші сягають 5 м заввишки. Іваніцький їде на велосипеді. Коли різко гальмує на розмитій дощем землі, його заносить у кущі.
— Минулого року я руки собі борщівником попік. Такі пухирі вигнало, — каже Ростислав.
На Львівщині тиждень тому розпочався сезон цвітіння борщівника. Це небезпечний отруйний бур'ян, що дуже сильно подразнює шкіру. Опіки з'являються не одразу — після контакту обпеченої шкіри з водою чи сонцем.
— При опіках борщівником людині слід одразу звернутися до лікаря, — радить 55-річний Ярослав Вісьтак, завідувач обласного шкірвендиспансеру. — Призначається курс лікування спеціальними гормональними препаратами. Найчастіше жертвами є діти. Їх приваблює дивна велика квітка. Особливо багато борщівника зараз на Самбірщині. Там він росте навіть на пляжах та місцях відпочинку. Вивести рослину можна постійним скошуванням до цвітіння. Також застосовують хімічні препарати. Але оскільки росте недалеко від сіл та водойм, використовувати хімію небезпечно.
Страждають від борщівника також Бродівський, Радехівський, Кам'янка-Бузький, Жидачівський, Яворівський райони області. Рослина почала з'являтися у Львові.
Коментарі