Із 1 березня жителі Львівщини можуть брати кредити у банках та кредитних спілках на заміну вікон, вхідних дверей, утеплення стін, підлоги та встановлення індивідуальних систем опалення на пільгових умовах. За програмою енергозбереження з обласного бюджету відшкодовують 15% банківської ставки. Про те, як отримати позику, розповідає Назарій Романчук, начальник відділу з питань енергозбереження Львівської облдержадміністрації.
Куди треба звертатися людині, яка хоче отримати такий кредит?
— Цього року ми уклали угоди з чотирма банками — Ощадбанком, "Львовом", УБРП, "Кредобанком" та 11 кредитними спілками, зокрема "Вигодою", "Бойківщиною" та "Анісією".
Який має вигляд процедура кредитування?
— У банк треба принести паспорт, довідку про доходи, ідентифікаційний код. Деякі банки вимагають поручителів. Людина має подати всі належні документи, щоб підтвердити, що вона справді купила та встановила енергоощадний товар. Це акт купівлі та акт виконання робіт.
Яку суму можна позичити та на який термін?
— У середньому позичають 3–5 тисяч гривень, хоча 2008-го були кредити й на суму 10 тисяч гривень. Кредити можна брати на термін від одного до трьох років.
Під які відсотки дають позики?
— У кожній фінансовій установі своя відсоткова ставка, для банків — це в середньому 25 відсотків, для кредитних спілок — 35. Наприклад, ви берете кредит під 25 відсотків. 15 відсотків гасимо ми з обласного бюджету, а тіло кредиту й 10 відсотків погашаєте ви.
Чи може банк відмовити у кредиті?
— Раніше таких випадків не було. Щоправда, з кризою банки суворіші до позичальників, але кредити видають.
Скільки людей уже скористалися позиками?
— За два роки жителі Львівщини отримали понад 5 тисяч кредитів на суму більш ніж 44 мільйони гривень. На 2009 рік в обласному бюджеті заклали 3 мільйони 500 тисяч гривень на погашення відсотків. Торік заклали 3 мільйони гривень, а використали 2 мільйони 700 тисяч гривень.
Коментарі