Четвер, 16 вересня 2010 18:07

"Кожну вагітність чекаємо всім колективом"

 

— Раніше безплідною вважали пару, яка жила відкритим статевим життям кілька років і не мала дітей. Сьогодні, якщо подружжя не використовує жодних методів контрацепції й жінка не вагітніє протягом року, варто звернутися по професійну допомогу, — стверджує головний лікар львівської клініки репродукції людини "Альтернатива" Ігор Палига.

Він перший у Західній Україні почав здійснювати пункції фолікулів, перенесення ембріонів у порожнину матки.

— Слід зауважити, що після 34 років фертильність, тобто здатність до зачаття, різко знижується, тому не варто зволікати або роками лікуватися консервативними методами. Завдяки високим репродуктивним технологіям у клініках з успіхом лікуються як молоді, так і старші жінки, але відсоток настання і виношування вагітності у молодших вищий.

У яких випадках штучне запліднення — єдина надія для бездітної пари?

— На щастя, сьогодні діагноз безпліддя — не вирок. Показань до застосування штучного запліднення кілька, детальніше з ними можна ознайомитися на сайтах клінік, що займаються проблемою репродуктології. Зазначимо, що це можуть бути чинники як із боку чоловіка, що виявляються після проведення спермограми, так і з боку жінки. Найчастіше це непрохідність маткових труб унаслідок запальних процесів, гормональні дисфункції, рідше аномалії розвитку статевої системи. Сучасна діагностика дозволяє швидко та якісно встановити діагноз і вже тоді визначити стратегію лікування. Насамперед подружжя проходить повне обстеження у нашій клініці. Звичайно, якщо є інфекційні захворювання чи гормональні відхилення, пропонуємо лікування. Якщо вагітність протягом півроку не настала, радимо перейти до іншого етапу — штучного запліднення. Не варто гаяти час, це емоційно виснажує пару. Адже чоловік і жінка, які звернулися до нас по допомогу, щомісяця чекають вагітності.

Які основні причини того, що молоді люди не можуть самостійно зачати дитину?

— Жінки стикаються з такою проблемою переважно після оперативних втручань, зокрема через видалення яєчника чи труби, після перенесених інфекційних захворювань, запальних процесів малого таза тощо. Впливає екологія, шкідливі звички, ожиріння. Сьогодні все частіше стикаємося з випадками бездітних жінок-кар"єристок. Вони виснажують організм стресовими та фізичними навантаженнями настільки, що не можуть завагітніти. Узимку дівчата вдягають мало одягу. Навіть якщо застуда і запалення не завжди проявляються фізичним дискомфортом, то незворотні процеси, які відбуваються під час цього, можуть спричинити безпліддя. Причиною чоловічої нездатності до зачаття часто стають перенесені у дитинстві захворювання, шкідливі звички.

Чи правда, що тривале вживання контрацептивів може призвести до безпліддя?

— Це було правдою років 30–40 тому, коли контрацептиви містили велику дозу гормонів. Сьогодні ці препарати — мікродозні. І в деяких випадках їх призначають жінці з лікувальною метою, щоб вирівняти гормональний фон організму перед тим, як запустити процес виношування дитини.

Штучне запліднення, напевно, дорога процедура?

— Колись і справді лише поодинокі пари могли скористатися цим методом саме через високу ціну. Сьогодні процедура у фінансовому плані значно доступніша. Процес запліднення "в пробірці" належить до високих медичних технологій. Високу вартість формує дорожнеча обладнання, в якому підтримують життєздатність ембріонів. Парі треба викласти 12–15 тисяч гривень за процедуру та ще приблизно стільки ж за медичні препарати.

З якої спроби штучного запліднення жінка може завагітніти?

— Переважно з другої-третьої. Але досить часто вагітніють і з першого разу, комусь, на жаль, не вдається і за п"ять спроб. Імовірність настання вагітності в нашій клініці — 46 відсотків. Після першої невдалої спроби подальші процедури, звісно,  дешевші. У нашій клініці є кріосховище, в якому ми маємо змогу зберігати заморожені яйцеклітини, сперматозоїди, ембріони. Це дає можливість парі заощадити кошти на наступні спроби. Найприємніше, коли жінка виходить від нас вагітною. Результатів чекаємо всім колективом, тримаємо кулаки за кожну пацієнтку. Дуже шкода, що діток, народжених із нашою допомогою, бачимо не всіх.

Розкажіть, як відбувається процедура штучного запліднення.

— Єдиною відмінністю від природного процесу є лише те, що з"єднання статевих клітин батьків відбувається не в організмі, а в лабораторних умовах. Таке запліднення правильно називати in vitro, тобто поза межами організму. Ми використовуємо всі найсучасніші методи допоміжних репродуктивних технологій, які існують на сьогодні. Зокрема, це ICSI — інтрацитоплазматичне введення одного сперматозоїда, внутрішньоматкові інсемінації, запліднення in vitro, використання донорської сперми, донорських яйцеклітин, біопсія яєчка при тяжких формах чоловічого безпліддя, кріоконсервація чоловічих і жіночих гамет та ембріонів.


Клініка репродукції людини

"Альтернатива"

м. Львів, вул. Героїв УПА, 73,

тел. (032) 232 77 83

Зараз ви читаєте новину «"Кожну вагітність чекаємо всім колективом"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода